הפרשן לארי דרפנר המזוהה עם השמאל, פוטר ממשרתו בג'רוסלם פוסט היום, לאחר שפרסם קטע פובליציסטי אשר מצדיק את הטרור נגד ישראלים בכלל ואת הפיגוע באילת בפרט. לדברי דרפנר, הכיבוש הוא מעשה נורא אשר מצדיק את הטרור הפלשתיני נגד ישראל. דרפנר טען, שבאשר למותם של קורבנות הטרור הפלשתיני, יש להאשים לא את הפלשתינים - כי אם את ישראל

דרפנר כתב את הדברים בבלוג האישי שלו, ומחק אותם תוך זמן קצר לאחר שפרצה סערה אינטרנטית. דרפנר אף פרסם מעין התנצלות שבו טען שעדיף לומר שהכיבוש גורם לטרור במקום לומר שהכיבוש מצדיק את הטרור. עם זאת, הנהלת הג'רוסלם פוסט כאמור פיטרה את דרפנר לאלתר.

בבלוג שלו, דרפנר עצמו חושף כי טרם שנודע דבר פיטוריו, "מאות" ממנויי הג'רוסלם פוסט הציפו את מערכת העיתון בהוראות לביטול המנויים שלהם. בין מבטלי המנויים שהפיצו את מחאתם באינטרנט, נמנו מנויים נאמנים שרוכשים את העיתון במשך עשרות שנים.

בקטע שגרם לפיטוריו, כתב דרפנר בין השאר: "הטרור של ... הפלשתינים, במיוחד אל מול פני ממשלה ישראלית סרבנית, הוא מוצדק....לפלשתינים יש את הזכות להשתמש בטרור נגדנו....מה שמאד נחוץ הוא...שישראלים יבינו ש...אנו מאלצים אותם (את הפלשתינים) לעסוק בטרור, שהדם של הקרבנות הישראלים הוא בסופו של דבר על הידיים שלנו, ושזה בידינו להפסיק לגרום להירצחם של אנשינו ע"י סיום הכיבוש....הפלשתינים...שהרגו את שמונת הישראלים ליד אילת בשבוע שעבר...תקפו בצדק....מדינת ישראל, אשר שולטת בפלשתינים באופן אכזרי ובלתי צודק, אשמה בשמונת מקרי המוות הישראלים הללו - וכן בכל מוות ישראלי אחר שקרה בזמן שמדינתנו לא סיפקה לפלשתינים כל דרך אחרת לחירות."

באנגלית המקורית:

[The Palestinians...terrorism, especially in the face of a rejectionist Israeli government, is justified... the Palestinians have the right to use terrorism against us....What’s needed very badly, ...is for Israelis to realize that ...we are compelling them (the Palestinians) to engage in terrorism, that the blood of Israeli victims is ultimately on our hands, and that it’s up to us to stop provoking our own people’s murder by ending the occupation.... [T]he Palestinians ... who killed the eight Israelis near Eilat last week, ... were justified to attack.... Israel, which rules the Palestinians harshly and unjustly, is to blame for those eight Israeli deaths – as well as for every other Israeli death that occurred when this country was offering the Palestinians no other way to freedom.

עיתון הג'רוסלם פוסט פרסם את דבר פיטוריו של דרפנר הבוקר בעמוד הראשון של העיתון תחת הכותרת "הערה לקוראינו". לשון ההודעה היתה: "לאור אי-הסכמה מקצועית עם לארי דרפנר שקשורה לבלוג האישי שלו, הוא לא יעבוד יותר בג'רוסלם פוסט". באנגלית המקורית: A note to our readers Due to a professional disagreement with Larry Derfner connected to his personal blog, he will no longer be working at The Jerusalem Post.

דרפנר כתב לאורך השנים טורים רבים בגנות ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון, וכן בנושאים אחרים. דרפנר, שעלה לארץ מארה"ב, הוא תושב מודיעין.