נשיא המדינה שמעון פרס לתלמידי י"א י"ב במועצה האיזורית עמק חפר: "אני חש בושה לנוכח גילויי הגזענות בחברה הישראלית". נשיא המדינה נפגש עם ילדים יזמי היי-טק, ענה לשאלותיהם של 500 תלמידי י"א וי"ב בנושאים אקטואליים וסייר בחממות המלפפונים של מושב אחיטוב המהווים 65% משוק המלפפונים בישראל

הנשיא סקר פיתוחים חדשניים שהכינו יזמים צעירים בבית הספר היסודי "משגב" ובראשם  המפסיקול, סירנה שמפועלת בכל פעם שהרעש בכיתה מתגבר, מבלי שהמורה יצטרך להרים את קולו.

אולטרה סטיק- דגם של מכשיר התרעה לעיוור, רב"צ -{רכב ביון צבאי}  דגם של רובוט לאיסוף מידע בתחום הריגול, מיניטורי ברום - דגם לעזרה לאנשים מוגבלים בנקיון הבית, כרית החלומות - עם צמחי מרפא לרוגע ושינה בריאה, מוצר לסיוע לתלמידים עם בעיות קשב, נוסתוש - תמצית כנגד אלרגיה ליתושים, עוגיות דוחות פרעושים לכלבים, מזעיקול -קופסת תרופות מתריעה כדי שפעוטות לא ייטלו תרופות של ההורים בטעות.

בשיחה עם 500 תלמידי י"א וי"ב כשנשאל הנשיא על התגברות תופעות גזעניות בישראל כדוגמת מכתב הרבנים השיב הנשיא: "העם היהודי הוא עם מוסרי ואיני מאמין שיכולנו להתקיים בלי ערכי מוסר. גזענות היא אחד הדברים הנוראים הקיימים. אנו כעם סבלנו מגזענות לאורך ההיסטוריה ולא יעלה על הדעת שבישראל יהיה מי שינסה להפלות את זולתו. אנו עם קטן," הדגיש הנשיא "ומוכרחים להיות ערכיים. אני חש בושה כשאני נתקל בתופעות של גזענות, בין אם באפליית ערבים או עולים חדשים או כל קבוצה אחרת בחברה הישראלית."