כלים

מידי שנה מעניקה עמותת אקים, את "אות יקיר אקים". הפרס ניתן למתנדבים אשר פועלים באופן מיוחד לטובת אוכלוסייה בעלת פיגור שכלי. אות זה מבטא את השאיפה של אקים לטפח מעורבות חברתית, נתינה לזולת, אחריות הדדית ואהבת האדם

עמותת "מפעלות" הינה ארגון ששם לו למטרה להעביר תכנים חינוכיים וערכיים, לאוכלוסיות שונות בארץ, על ידי שימוש בספורט, ובעיקר דרך משחק הכדורגל. "אות יקיר אקים" מוענק למייסדי העמותה, עקב הכנסתם של אוכלוסיה בעלת פיגור שכלי, למערך הפעילות השותף של העמותה.

הצוות הפדגוגי של עמותת "מפעלות", הרכיב תוכניות מיוחדות, אשר מתאימות לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים. לדוגמא תוכנית "משחק החיים", אשר מיועדת לילדים ונערים עם צרכים מיוחדים, מתוך מטרה לפתח כישוריים חברתיים, מיומנויות חיים ונורמות התנהגות.

הענקת הפרס מתבצעת כמידי שנה, בטקס מרשים וחגיגי במיוחד, אך השנה, לרגל ציון 60 שנה לפעילות של עמותת אקים בישראל, יוענק הפרס במסגרת הכנס השנתי של העמותה. את הפרס יעניק יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, ויו"ר אקים עמי אילון. הטקס יתקיים ביום חמישי ה- 12.1.2012 , בשעה 18:00 באודיטוריום של מלון רמת רחל.

עמותת "מפעלות חינוך וחברה, הפועל תל-אביב" הוקמה בשנת 1997 על ידי משה תאומים, יו''ר ובעלים של קבוצת התקשורת והפרסום גיתם / BBDO , מוטי אורנשטיין, איש עסקים ומזכ''ל תנועת הצופים בעבר, וסמי סגול, בעלים של קבוצת כתר פלסטיק . העמותה משתפת פעולה עם מועדון הכדורגל הפועל תל-אביב, ופועלת לקידום ערכי הסובלנות, הגשמה אישית וקהילתית, על ידי שימוש בספורט. הנושאים החברתיים-חינוכיים מועברים על ידי תוכנית פדגוגית המשולבת לצד אימון ספורטיבי. העמותה מפעילה 25,000 ילדים ב- 400 פרויקטים חברתיים, בכל רחבי הארץ והעולם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS