נשיא צרפת ניקולא סרקוזי יקיים בחודש הבא ועידת פסגה בפריז לקידום השלום במזה"ת, כך הודיעה שליחתו של הנשיא למזה"ת ולרי אופנברג בכנס העולמי הרביעי של היהדות הפרנקופונית שנערך במכללה האקדמית נתניה. לדברי אופנברג, הכנס ייפתח ב-14 באפריל וישתתפו בו סרקוזי, נשיא המדינה שמעון פרס, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית סאלם פאייד ואנשי עסקים מישראל והרשות הפלסטינית

הכנס מיועד לבחון דרכים לקידום השלום במישור המדיני והכלכלי כאחד וליצור צעדים בוני אמון בין הצדדים. שגריר צרפת בארץ כריסטופר ביגו אמר כי נשיא צרפת סרקוזי מעורב אישית במאמצים לשחרור גלעד שליט. לדבריו ממשלת צרפת עומדת בקשר שוטף עם הגורמים השונים הקשורים במו"מ לשחרור שליט ומקווה שהפרשה תבוא בקרוב לפתרונה החיובי. השגריר ביגו הביע את תקוותו כי ישראל תצורף בקרוב לארגון הפרנקופוניה העולמי לאחר שאוניברסיטת ת"א והמכללה בנתניה התקבלו כבר לארגון האוניברסיטאות הפרנקופוני. נשיאת קרן צרפת- ישראל השרה לשעבר ניקול גייג' אמרה בהקשר לכך כי מדינות רבות החברות בארגון הפרנקופוני העולמי תומכות בצירוף ישראל בהם נשיא צרפת סרקוזי ונשיא סנגל אדידוף, אך הדבר טרם מומש ומחייב מאבק פוליטי עקבי.

חה"כ לשעבר קולט אביטל אמרה כי שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון כמו גם הנשיא אובמה אינם אנטי ישראלים "זה שיש להם ביקורת לא הופך אותם לאויבים. הם נצלו את פרשת הבניה במזרח ירושלים כדי להעביר מסר לראש הממשלה נתניהו שעליו לפעול ביתר שאת לקידום השלום עם הפלסטינים".

הכנס שהתנהל במכללה האקדמית נתניה הוקדש לנשים ביהדות הצרפתית, השחקנית יעל אבוקסיס שלקחה חלק בדיון אמרה כי בשנים האחרונות עלו לארץ כמאה אלף יהודים דוברי צרפתית "מדובר בעליה נהדרת עם תרבות נפלאה.יש להביא לידיעת הציבור בארץ את פועלה של יהדות זו ובעיקר את תרומת הנשים היהודיות מהשחקנית שרה ברנרד ועד לשרת הבריאות לשעבר סימון וייל" נשיא המכללה פרופ' צבי ארד ציין כי במכללה לומדים כיום כמאתיים סטודנטים מצרפת הזוכים לליווי צמוד של סטודנטים חונכים.