כמה ימים לפני שהתגלו תוצאות המפקד למפלגת העבודה לקראת הבחירות הפנימיות, בהן מסתמנת הובלה ברורה לעמיר פרץ, הגיע פרץ לאשקלון, לכנס מיוחד בו נפתח מחדש סניף מפלגת העבודה באשקלון, שעמד סגור ושומם מאדם בשנים האחרונות. בכנס הצהיר לראשונה אלי דיין, ראש העיר וח"כ לשעבר, על תמיכתו בחה"כ עמיר פרץ במרוץ על ראשות 'העבודה'

מפלגת 'העבודה' באשקלון זוכה לתחייה מחודשת בתקופה האחרונה, לאחר שבשנים האחרונות כמעט ולא התקיימה בעיר פעילות משמעותית של המפלגה. בשבוע שעבר, בנוכחות עשרות מפעילי המפלגה, קיימה מנהיגות 'העבודה' בעיר כנס תמיכה גדול למען חה"כ עמיר פרץ, המתמודד על ראשות 'העבודה'.

פרץ, שזכה לקבלת פנים נלהבת בסניף אשקלון בו הוא זוכה לתמיכה מקיר לקיר, דיבר על רצונו להקים כעת "כיפת ברזל חברתית" שתעצור את השחיקה החברתית במדינה, לאחר שמערכת כיפת ברזל אותה יזם פרץ כבר מגינה על העיר מאיום הטילים.

"אזרחים רבים במדינה ובדרום בפרט מעריכים כיום יותר ויותר את פעילותך. אי אפשר להתעלם מהצלחותיך בקידום נושאים כהעלאת שכר המינימום, מתן פנסיה לכל אזרח ובהתנעת תוכנית כיפת ברזל כשר ביטחון", אמר אלי דיין, לשעבר ראש העיר אשקלון, סגן שר החוץ וחה"כ מטעם 'העבודה'.

דיין, בבחירות 2006 לראשות 'העבודה' בהם התמודד פרץ מול שמעון פרס, היה דווקא מתומכיו הגדולים של פרס, והשבוע הצהיר לראשונה על תמיכתו בפרץ. "הערב התייצבתי פה לראשונה באופן פומבי להגיד לך - עמיר אני פה בשבילך וכך גם עוד רבים כמוני בעיר. כמו שדאגת לבניית כיפת ברזל למעננו, אנחנו באשקלון נבנה מעליך כיפת ברזל שתגן עליך ותסייע לך להיבחר", הוסיף דיין.

את הכנס המיוחד ארגן בני בובליל, מזכיר סניף המפלגה בעיר, שהודיע על תמיכתו בפרץ וביקש מהנוכחים להתגייס ולפקוד כדי לסייע לבחירתו של פרץ.

בנוסף הגיע לכנס רב המועצה האזורית חוף אשקלון, הרב יעקב אביטן, שאיננו חבר במפלגת העבודה והפתיע רבים כשהגיע לכנס. "תפיסותייך החברתיות מבוססות על 'ואהבת לרעך כמוך', דרכך החברתית משתלבת בטבעיות בתורת ישראל", אמר אביטן לפרץ ואיחל לו הצלחה בדרכו.

הקהל שנכח במקום, הופתע והתרגש מביקורו של הרב החרדי, שאיננה מחזה נפוץ בכנסים של מפלגת העבודה. ביקור הרב, לדברי הנוכחים, מוכיח את יכולותיו של פרץ לחבר בין אנשים ושכבות שונות מכל המגזרים והקבוצות בחברה הישראלית.

לאחר מכן נפגש 'פורום האקדמאים' של אשקלון, בראשותו של עוה"ד מיכה לנקרי, עם חה"כ פרץ. הפורום, המונה עשרות מאנשי האקדמיה באשקלון, נפגש עם פרץ לשמוע את דעותיו בתחומים שונים, ביניהם: הסכם פת"ח-חמאס, המהפכות בעולם הערבי, סיכוייה של מהפכה חברתית בישראל ועתידה של מפלגת העבודה.

בסיום הכנס קרא עו"ד לנקרי לקהל להתפקד לעבודה כדי לסייע לבחירתו של פרץ, והעניק יחד עם אלי דיין לפרץ שי קטן, כאות תודה על הקמת מערכת "כיפת ברזל" - עוגה המעוצבת כסוללת 'כיפת ברזל'.