סערה במפלגת העבודה: שלושה ימים לפני הפריימריז לראשות העבודה, קיבלה המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה החלטה רישמית  לגנות את דבריה של שלי יחימוביץ', שטענה בעיתון הארץ כי ההתנחלויות אינן עוול. צעירי העבודה קוראים ליחימוביץ' לחזור בה מדבריה "ולהתיישר עם מצע מפלגת העבודה". במקביל מתרחשת "מלחמת עצבים" סביב הופעתם על מועמדי מפלגת העבודה בתוכנית "פגוש את העיתונות"

דרמה במפלגת העבודה: לשכת המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה שהתכנסה הבוקר בת"א קיבלה פה אחד החלטה לגנות את דבריה של שלי יחימוביץ', המועמדת לראשות המפלגה, בזכות ההתנחלויות.

יחימוביץ', שאמרה להארץ כי "ההתנחלויות אינן עוול", נקראה בהחלטה רשמית של מזכירות הלשכה לחזור בה מדבריה "ולהתיישר עם מצע מפלגת העבודה", כלשון ההחלטה.

ההחלטה החריפה התקבלה בשיתוף פעולה בין תומכי עמיר פרץ, יצחק בוזי הרצוג ועמרם מצנע, המתמודדים בבחירות לראשות המפלגה נגד יחימוביץ.

להערכת גורמים במפלגת העבודה, משמעות שיתוף הפעולה בין המועמדים, שכולם תקפו את יחימוביץ בעקבות דבריה, היא שבניגוד להערכות קודמות, תומכי הרצוג ומצנע יתמכו בפרץ, ולא ביחימוביץ, אם יעלו השניים לסיבוב השני כפי שמסתמן בסקרים.

קריאות להדחת היו"ר המזוהה עם יחימוביץ'

בסערה נוספת שפרצה היום במשמרת הצעירה, מאיימים חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה להגיש תלונה למשטרה נגד יו"ר המשמרת הצעירה, מיכל בירן, המזוהה עם יחימוביץ. הסערה פרצה כאשר אדיר וישניה, המזכיר הבינלאומי של המשמרת הצעירה ועוזרו של יצחק הרצוג, פנה לבירן בטענה כי בסקר אינטרנטי המופיע באתר המשמרת הצעירה לקראת הפריימריז, ירד מספר ההצבעות להרצוג מ- 140 ל- 80.

"התברר לי כי תוצאות הסקר באתר הרשמי של המשמרת הצעירה עוברות סינון קפדני והתערבות של טכנאי מחשבים שמקורם לא ידוע לי." כתב וישניה לבירן, במכתב שחולל סערה במפלגת העבודה.  "התלוננתי בפנייך שהצבעות עבור המועמדים לראשות העבודה פשוט שונו בכך שכמות ההצבעות עבור חלק מהמועמדים פחתו בצורה דרסטית בעוד שכמות ההצבעות עבור חלק אחר של המועמדים עלו בצורה דרסטית.

"מבלי להתייחס לסיבות מדוע טכנאי מחשבים חיצוניים נאלצו להתערב אני מבקש בזאת להביע את מחאתי על עצם העובדה שהסקר נתון לנגיעת ידם של אנשים אלו או אחרים. אי לכך ובשל העובדה שלאור דברים אלו הסקר חדל מלהיות "לא נגוע מהתערבות חיצונית" אני דורש בזאת להסיר את הסקר מאתר המשמרת הצעירה לאלתר." דרש וישניה.

בעקבות הסערה שפרצה, התקבלה בישיבת המשמרת הצעירה של העבודה גם החלטה חסרת תקדים, להגיש תלונה למשטרה נגד יושבת ראש המשמרת, מיכל בירן, שקולות רבים במשמרת קראו להדחתה, אם הסקר לא יוסר עד מוצ"ש בלילה.

עימות בלי שלי?

מחר אמורים מועמדי מפלגת העבודה להיפגש במסגרת התוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2. את הפקת התוכנית ליוותה "מלחמת עצבים", שהתחוללה כתוצאה מסירובה של יחימוביץ לערוך עימות בין המתמודדים, סירוב שגרר מתיחת ביקורת קשה עליה מצד יריבה יצחק הרצוג.

ב"פגוש את העיתונות" החליטו להיעתר לבקשתה של יחימוביץ ולערוך במקום עימות ריאיונות נפרדים עם המתמודדים, כל מועמד לחוד. אמש נוצרה סערה לאחר שיחימוביץ, שהגישה בעבר את התוכנית "פגוש את העיתונות", נכנסה לעימות חזיתי עם צוות התוכנית אותה הגישה כאשר סירבה לאשר את הגעתה לתוכנית, למרות שנקבעה לפי דרישתה להימנע מעימות חזיתי.

לאחר שבערוץ 2 החליטו לקיים את המישדר המיוחד גם בלי יחימוביץ', התקפלה יחימוביץ והודיעה כי תתייצב לריאיון.