הרדיו הבינלאומי של סין משיק פרויקט ראשון בישראל בסימן הקשר היהודי בין סין לישראל:פרויקט משותף לישראל ולסין יחזק את הקשר עם משפחות היהודים שחיו בסין בתקופת מלחמת העולם השנייה

הרדיו הבינלאומי של סין (CRI), הנמצא בבעלות ממשלת סין, ומשדר בלמעלה מ 40 לשונות לכל רחבי העולם, משיק בישראל פרויקט ראשון בסדרת פעולות שנועדה לקרב בין הישראלים לסין. הפרויקט המכונה 'החוויה הסינית שלי', יחזק את הקשר בין יהודים שחיו בסין בתקופת מלחמת העולם השנייה וצאצאיהם לסין.

לדברי מָה ווֶיי-גוֹנְג, סגן עורך הרדיו הבינלאומי של סין: "בשנים האחרונות היחסים בין ישראל וסין הולכים ומתהדקים, כאשר חלה התקדמות ניכרת בשיתופי הפעולה בין השתיים בתחומי הכלכלה, הפוליטיקה והתרבות. השקת פרויקט "החוויה הסינית שלי" שיזם הרדיו הבינלאומי של סין, מהווה נדבך נוסף בקידום הידידות וההבנה ההדדית בין העם הסיני לזה בישראל".

עוד מוסיף מָה ווֶיי-גוֹנְג כי, "בימים אלו, אוסף הרדיו הבינלאומי של סין את סיפוריהם של יהודים שחיו בסין בתקופת מלחמת העולם השנייה, כאשר הסיפורים המרגשים ביותר יזכו את כותביהם בטיול שורשים לסין. אנו מייחלים לקידום שיתופי פעולה נוספים בעתיד אשר יחזקו את הקשרים החברתיים בין הממשלות והעמים".

יהודים שחיו בסין בתקופת מלחמת העולם השנייה וצאצאיהם מוזמנים לשלוח את סיפורם האישי מתקופה זו לרדיו הבינלאומי של סין עד סוף חודש יולי.את הסיפורים יש לשלוח ל- Hebrew.cri@gmail.com

 

הרדיו הבינלאומי של סין ( CRI )- הרדיו הבינלאומי של סין (CRI) הנמצא בבעלות ממשלת סין, נוסד בדצמבר 1941 והוא מהווה כיום את אחד מגופי התקשורת הגדולים במדינה. בספטמבר 2009 הוקדם גם אתר האינטרנט העברי של הרדיו המהווה את המדיום התקשורתי הממלכתי הראשון של סין בשפה העברית. האתר ששם לו למטרה להציג באופן ישיר וללא תיווך את התרבות והתיירות בסין, מכיל ידיעות חדשותיות ומידע בנושאים שונים הקשורים בסין: תרבות, אתרי תיירות, כלכלה, כנסים ותערוכות, ידע כללי וכן חומרים מוקלטים.  נכון להיום, ל CRI אתרי אינטרנט ב 61 שפות שונות.

כלים