ביום שישי הקרוב תערוך התנועה לצבא מקצועי הפגנה ראשונה, בקריאה לשיפור משמעותי בתנאיהם של חיילי החובה. ההפגנה, במלאות עשור לחוק טל, תיערך הפגנה מול ביתו של אהוד ברק בתל אביב. "הגיע הזמן לוותר על נסיונות הנפל לגייס בכפייה את החרדים לצבא" אומרים בתנועה החדשה

חברי התנועה דורשים לנקוט בצעד מיידי של פטור גורף לחרדים משרות ביטחון, שחרורם מכבלי הישיבות ושילובם במעגל העבודה. את הכסף שיחסך ממימונם של תלמידי הישיבות הם דורשים להעביר כשכר לחיילי החובה ובמקביל לקצר את השרות של חיילי החובה הנוכחיים.

"פטור מלא לחרדים משרות ביטחון ישחרר אותם מכבלי הישיבות ויאפשר שילובם במעגל העבודה. את המיליארדים שיחסכו ניתן וצריך לתת כשכר לחיילי החובה." טוענים חברי התנועה.

"שיחרור צה"ל מהמוני מגוייסים המייצרים "אבטלה סמויה" וביזבוז משאבים"

ירון לרמן, ממיסדי התנועה לצבא מקצועי וחבר הנהלת צעירי שינוי ומועצת שינוי בעבר מסביר כי התנועה לצבא מקצועי הוקמה לפני כשנתיים על ידי קצינים וחיילים לשעבר. "לצערנו הרב", מציין ירון "נוכחנו לדעת כי אזרחים בעלי כוונות טובות התובעים את גיוסם בכפייה של החרדים לצבא עושים זאת מתוך בורות לגבי מערכת הביטחון וצרכיה. במהלך שנות ה-2000 קמו 3 ועדות (שפר, בן בסט וברודט לאחר מלחמת לבנון השנייה) לבחינת שרות החובה כולן קבעו כי צה"ל סובל מעודף בחיילי החובה וניתן לקצר את השרות ולהעלות את השכר. הצעה לקיצור השרות קיימת גם כיום בטיוטאת חוק ההסדרים הנוכחי".

"החרדים לא גויסו כששינוי היתה בממשלה ללא שום מפלגה חרדית כשותפה. צה"ל לא גייס את החרדים במשך 62 שנה... האם באמת ניתן לקוות שהוא יגייס אותם כיום כאשר כוחם הפוליטי גדול מאי פעם וכאשר הוא סובל מעודף אדיר בחיילי החובה?! הדבר האחרון שצה"ל צריך זה עוד אלפי חיילים מיותרים בחיל הרבנות הצבאית.

הפתרון הנכון הוא להאבק למען חיילי החובה המשרתים בצבא כלומר, למען קיצור השרות והעלאת השכר ובמקביל לתת פטור מלא לחרדים משרות ביטחון כהצעת הלוחם מספר אחת במשתמטים אלעזר שטרן. " אומר לרמן.