כלים

ראש הממשלה, הרמטכ"ל ויו"ר האגודה למען החייל בהרמת כוסית עם 400 חיילים בודדים לרגל חג הפסח: השלושה הפתיעו חייל בודד, לוחם מצטיין בחיל הים, בפגישה מרגשת עם אימו ואחותו שאותן לא ראה מזה כשנתיים. טקס הרמת הכוסית נערך לקראת ליל הסדר הגדול ביותר בצה"ל, בהשתתפות 400 חיילים בודדים, שעורכת האגודה למען החייל בכפר הנופש "על הים" בגבעת אולגה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, ויו"ר האגודה למען החייל , מר אביגדור קהלני, השתתפו היום בצהריים בטקס הרמת כוסית עם מאות חיילים בודדים בכפר הנופש "על הים" בגבעת אולגה.

הטקס נערך לקראת ליל הסדר בהשתתפות ראש אכ"א שאמור להיערך במקום, מאוחר יותר.

יו"ר האגודה למען החייל, מר אביגדור קהלני, פתח ואמר כי "אנו גאים לארח כאן חייל בודד מ- 1967, ראש הממשלה. כוחה של המדינה היא ברוח המיוחדת שלנו, ושום מדינה בעולם לא תוכל להתמודד עם זה" הוא פנה לחיילם הבודדים באומרו "אנו מצדיעים לכם".

כאשר ראש הממשלה והרמטכ"ל עלו לבמה, ביקש קהלני מחייל בודד, אלכסיי, לעלות לבמה על מנת לספר על שירותו הצבאי בחיל הים. החייל, שלא נבחר באופן אקראי, הינו לוחם מצטיין בחיל הים.

לאחר ששוחחו עימו נשאל החייל כמה זמן לא ראה את אימו. לאחר שהשיב כי הוא לא ראה אותה במשך כשנתיים, ביקש ממנו ראש הממשלה להסתובב, והחייל הופתע לפגוש את אימו ואחותו. כל הנוכחים במקום התרגשו לראות את ההפתעה והשמחה של החייל לפגוש את אימו ואחותו, ואת החיבוק החם שהחליפו במשך דקות ארוכות על הבמה.

החייל הינו עולה חדש מרוסיה, אשר ראה לאחרונה את אימו ואת אחותו בת ה- 4 לפני כשנתיים. האם הוטסה לישראל במימון האגודה למען החייל וארגון ABSI צרפת, על מנת לחגוג את ליל הסדר וחג הפסח עם בנה.

החייל אלכסיי יורובסקי, שהופתע על הבמה אמר: "לא ידעתי מכלום, ממש הפתיעו אותי. אני כל כך מתרגש, לא היה לי אפילו מושג. נכנסתי לשוק, הסתובבתי חזרה, חשבתי שעובדים עלי. לא ראיתי אותן מלא זמן. אחותי הקטנה עדיין בזרועותי, לא רוצה להתנתק ממני. אני רוצה להגיד תודה לכל מי שעזר לי במפגש הזה"

הרמטכ"ל הודה לאגודה למען החייל על המאמץ למען החיילים הבודדים. ראש הממשלה אמר לחיילים: "אנו מעריכים את התרומה הייחודית שלכם. להיות חייל בודד זה לא להיות לבד, אתם המשפחה של כולנו"

האגודה למען החייל בשיתוף עם אגף כ"א בצה"ל וחיל החינוך עורכים זו השנה-11 ליל סדר מרכזי לחיילים בודדים בצה"ל. בליל הסדר שייערך בכפר הנופש "על הים" בגבעת אולגה, ייקחו חלק כ-400 חיילים בודדים , כ- 30 משפחות שכולות ונציגי התורמים,ראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי ויו"ר האגודה למען החייל, מר אביגדור קהלני, מנכ"ל האגודה למען החייל, תא"ל (במיל.) אילן טל, קצין החינוך והנוער הראשי, תא"ל אלי שרמייסטר, רמ"ח פרט , אל"מ אייל קרוליצקי, ומפקדים בכירים נוספים.

החיילים שישתתפו בליל הסדר מגיעים מכ- 30 מדינות שונות. החיילים הבודדים מוזמנים לבלות את כל החג בכפר הנופש, השוכן על שפת הים. מלבד אירוח מלא במיקום האטרקטיבי, במהלך שהותם הם צפויים ליהנות מפעילות גדושה בתחומי חינוך, ספורט ופנאי., פינוקים ומתנות שהוכנו במיוחד עבורם.

ליל הסדר מתקיים הודות לתרומת ארגון A.B.S.I. FRANCE בראשותו של ד"ר ג'יל טייב והגב' חניתא אטיאס- קידר, ראש הדסק האירופי ומתנדבת באגודה למען החייל אשר פועלת מזה שנים ארוכות לגיוס התרומות לאירוע זה, מתורמים בצרפת שחיילי צה"ל קרובים לליבם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

(מקור : pixabay)
פבר 02, 2020

דיור מוגן

מתגייסים למען הקהילה
פבר 02, 2020

מהו קבלן כח אדם?

זכויות האדם
יורי גיא רון
דצמ 22, 2019

יורי גיא רון

זכויות האדם
נוב 27, 2019

3 דרכים לחסוך כסף על ביטוחים

כלכלה צודקת