בחול המועד פסח תתקיים בגן המדע על-שם קלור חגיגה של תגליות, המצאות וניסויים היסטוריים מפורסמים. משפחות עם ילדים, קבוצות ויחידים מוזמנים להיכנס למנהרת הזמן, ולהתנסות בעולמם של גדולי הממציאים: מה בדיוק הבין ארכימדס כשנכנס עם כתר המלך לאמבטיה? מה הקשר בין התפוח שנפל על ראשו של ניוטון לבין שלושת חוקי ניוטון? כיצד הוכיח גלילאו גליליי שכדור הארץ מסתובב סביב השמש? ומה נופל מהר יותר מראש מגדל פיזה, ברזל או נוצות?

כלים

בין יתר ההתנסויות והסדנאות, יוכלו המבקרים לצפות בהדגמות מחשמלות, לבצע ניסויים במנופים ובמאזניים, להכין גלגלי ניוטון ולסייר בין מתקני הגן בהדרכת דמות היסטורית מפתיעה. החדר התערוכות המתחלפות שבגן המדע תוצג תערוכת הצילומים של הצלם גדי דגון, "חושב אל מחוץ לקוביה", אשר עוקבת אחר שלבי הפיתרון של קוביה הונגרית.

גן המדע על-שם קלור שבמכון דוידסון לחינוך מדעי, המאגד את הפעילויות החינוכיות של מכון ויצמן למדע, הוא מוזיאון מדע ייחודי, הפועל תחת כיפת השמים. הוא כולל עשרות מוצגים המדגימים עקרונות פיסיקליים ותופעות אקולוגיות באופן חווייתי ופעיל. המבקרים מוזמנים לגעת במוצגים, להזיז אותם, לטפס ולהתנדנד עליהם. הגן, התפיסה המונחת בבסיסו ועיצובו זכו במספר פרסים בין-לאומיים יוקרתיים.

הפעילות מיועדת לגילאי 5 ומעלה ותתקיים בחול המועד פסח,

בימים רביעי וחמישי בלבד 31 במארס ו-1 באפריל, בין השעות 10:00 – 17:00

ביתר ימי חופשת הפסח (26-21 ו-28 במארס ו-2 באפריל) יהיה הגן פתוח לסיורים

בערבי החג, 29 במארס ו-4 באפריל, הגן סגור

עלות הכניסה: 30 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS