מפעילי לוח הרכב Carloss למשרד הבטחון: נפרסם בחינם את אלפי הרכבים שצה"ל מוציא למכירה, ללא פערי תיווך. ניר גולדברגר, מפעילי לוח הרכב האינטרנטי Carloss, פנו לשר הבטחון, אהוד ברק, בהצעה לפרסם בלוח את אלפי הרכבים הצהליים שצה"ל החליט למכור, ללא תשלום על מנת לחסוך לצה"ל את הוצאות הפרסום ומתוך הצדעה לחיילים המגינים על שדרות.

היום, פנו מפעילי אתר Carloss לשר הבטחון אהוד ברק, בהצעה לפרסם בלוח ללא תשלום את אלפי הרכבים שצה"ל מעוניין למכור, ללא עלויות נלוות וללא פערי תיווך וכתרומה חזרה למדינה ולצה"ל. הפניה נעשתה בעקבות ההודעה על כך כי צה"ל ומשרד הבטחון מתכננים להוציא למכירה כמות של אלפי רכבים משומשים.

במכתבם, אומרים ניר גולדברגר, מפעילי לוח Carloss: "הבנו כי צה"ל, המצוי בעימות מתמשך בהגנה על שדרות, נמצא תחת עול כספי כבד, וכי מכירת הרכבים המשומשים נועדה, בין היתר, לגייס כספים למערכת הביטחון. זוהי, להבנתנו, גם הסיבה בעטיה בחר משרד הביטחון שלא להשקיע כספים בפרסום הכמות האדירה של כלי הרכב המוצעת למכירה, אלא לסמוך על כך שהשמועה תעבור מפה לאוזן, וההיגיון שבהחלטה זו מכובד וראוי. יחד עם זאת, בהיכרותנו ההדוקה את שוק הרכב המשומש, בו אנו פועלים מזה שנים, להערכתנו לא ניתן יהיה למכור כמות גדולה כל כך של כלי רכב, לאנשים פרטיים, ללא לבצע אקט פרסומי כלשהו, בעשור הקרוב, וככל שהזמן יעבור כלי הרכב המתיישנים יאבדו מערכם. רוב הישראלים מתחילים כיום את החיפוש אחר רכב לרכישה בלוחות הרכב האינטרנטיים כמו Carloss, ולכן, לתפיסתנו, לא ניתן יהיה למכור את הרכבים מבלי שאלו יוצגו באינטרנט."

"אנו מציעים את Carloss כבמה לפירסום כלי הרכב, כהצדעה לצה"ל, על חשבוננו, ללא עלויות למשרד הביטחון. גולשים שיהיו מעוניינים ברכישת אחד מכלי הרכב יופנו ישירות לגורמי המכירה במשרד הביטחון, ללא חוליה מקשרת, עמלות או פערי תיווך, כל זאת, מתוך הצדעה לחיילים המגינים על שדרות וללא מניע כלכלי." אומר גולדברגר, אשר חותם על המכתב בציון דרגתו הצה"לית, סמ"ר מיל'.

לוח הרכב האינטרנטי Carloss הפועל מאז 2004 הינו לוח רכב אינטרנטי נפוץ אליו נכנסים מדי חודש כ- 100,000 מחפשי רכבים שונים, הצופים בכ- 750,000 כלי רכב בחודש. הלוח מאפשר לגולשים להציע למכירה את רכבם, ולחפש מבין אלפי הרכבים המוצעים באתר, בהסתמך על מנגנון החיפוש הנוח לשימוש שלו.