אלעד זרצקי, בעלי מסעדת הלינדה, פועל בשבועות האחרונים כדי להתניע מהלך שייצור סדרה של אירועי תיירות ואירועים מיוחדים בימי שני באשקלון. השבוע,פנה זרצקי לראש העיר, וביקש ממנו להירתם למהלך ולמתג את אשקלון כ"עיר התיירות של ימי שני". בעקבות האירועים הביטחוניים שפקדו את העיר אשקלון בשנים האחרונות, חלה ירידה משמעותית בתיירות הפנים בעיר, דבר אשר משפיע ישירות מצד אחד על התעסוקה והעסקים בעיר וכמו כן על האווירה הכללית באשקלון.

כלים

בעלי הלינדה, אלעד זרצקי, שהחל ביוזמה למסד בעיר אירועים מיוחדים כל יום שני, שיימשכו תיירים לעיר, פנה בשבועת האחרונים לבעלי עסקים בעיר בניסיון לגייס אותם ליוזמה, והשבוע פנה גם לראש העיר, מר בני ועקנין. "הפוטנציאל התיירותי הרב של אשקלון איננו ממומש ויש תחושת יאוש כבדה בקרב בעלי- העסקים באשקלון, שמייחלים לתיירות פנים חזקה יותר. מטרתנו היא לעודד תיירות פנים ממרכז הארץ על ידי מיצוב עירנו כעיר שוקקת חיים ובעלת אווירה ייחודית, באופן שבו תושבי המדינה ייזכרו שבאשקלון קורה כל יום שני משהו מיוחד". כותב זרצקי לועקנין.

זרצקי התחיל למסד במסעדת "לינדה" שבבעלותו ליין חדש, כל שני בערב, שנקרא "קרב סכינים באשקלון" בו הוא מפגיש כל שבוע את שף הבית של המסעדה, גבי מגידיש, עם שף אורח, מיקי סוויסה, לערב של תפריט מיוחד וחוויה אחרת של ניחוחות וטעמים. לדברי זרצקי מאז החלו בליין החדש, כבר מתחילים להרגיש בשינוי כאשר נרשמת היענות רבה יותר של מבקרים במסעדה בימי שני החגיגיים.

"אם בעלי עסקים נוספים בעיר, והעיריה, יירתמו ליוזמה, ובכל יום שני יהיו באשקלון אירועים מיוחדים, מבצעים ומופעים, לאט לאט אנשים ברחבי הארץ שמעולם לא ביקרו בעיר, וכפי שאנחנו יודעים,תל אביבים רבים כלל אינם יודעים היכן ממוקמת אשקלון, יסתקרנו ויבואו לבדוק מה קורה ב"עיר התיירות של ימי שני", ויישבו בקסמה המיוחד של אשקלון, שהפוטנציאל התיירותי שלה היום כלל אינו ממומש" אומר זרצקי.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS