חוקרי ימ"ר נגב הצליחו לפענח את הרצח האכזרי של נהג משאית בכביש הערבה. מחקירת האירוע בימ"ר נגב בפיקוד סנ"צ דודו בואני עולה כי הרקע לרצח הוא סכסוך בין שני נהגי משאיות על התור בהעמסת אשלג. הנאשמים יצאו בשעת לילה מאוחרת מביתם שבפזורה על כביש דימונה, מרחק  שעתיים נסיעה, בסופה רצחו את מי שלטענתם פגע בכבוד בן משפחתם

בתאריך 21.9.2010  אחרי חצות התקבל במשטרה דיווח על קטטה בין נהגי משאיות בכביש הערבה. שוטר תנועה שהגיע למקום הבחין בשטח במנוח - סלמאן אלמחדי תושב אבו קרינאת מוטל על הרצפה כשהוא דקור. המנוח פונה באמצעות מסוק לבית  החולים סורוקה , ביום המחרת מת מפצעיו.  חקירת הרצח הועברה למחלק התשאול בימ"ר נגב .

בפעילות חקירה מאומצת וחכמה הצליח צוות החקירה בפיקודו של החוקר הבכיר רס"ר אמיר אלעטאונה  להתחקות אחר השתלשלות האירועים שקדמו לרצח וכן לאסוף ראיות שהביאו להפללתם של עשרה חשודים בני משפחה אחת במעורבות ברצח.

מחקירת המשטרה עולה כי בין המנוח  לעדנאן אלמחדי התגלע סכסוך על תור בהעמסת האשלג במפעלי ים המלח . עדנאן, החשוד העיקרי, עקף את המנוח ובין השניים התפתחה קטטה. משיצאו השניים את שערי המפעל , התקשר עדנאן אל בני משפחתו , וסיפר להם על האירוע. השעה הייתה מעט אחרי עשר בלילה, והמשפחה החלה להתארגן כדי  להחזיר את הכבוד האבוד של  המשפחה.

ההתארגנות למבצע הנקמה הייתה בהובלה של נכבדי המשפחה שארגנו ותדרכו את "הכוחות" לשבור ידיים ורגלים למנוח.  המנוח הוזמן לסולחה " על כוס קפה" , שאמורה הייתה להתקיים בפונדק כושי. במקום סולחה ארבו לו במקום התוקפים.

שני רכבי משפחת אבו מאדי חסמו את המשאית, עשרת החשודים ירדו מכלי הרכב והחלו לזרוק אבנים על המשאית של המנוח. החשוד העיקרי יחד עם בני משפחתו , מרביתם אחיו, פתחו את דלת הנהג ,משכו את המנוח והפילו אותו ארצה , תוך שתוקפים אותו באלות ובקרשים וכן דקרו אותו בסכין.

המנוח הצליח לברוח מידי תוקפיו אל תוך השטח , אך הם המשיכו לרדוף אחריו אחר נמלטו מהזירה כשהם מותרים אותו מתבוסס בדמו . על מנת שלא ימלט מהמקום ניתק אחד הנאשמים את החיבור של בלמי האוויר במשאית, ובכך מנע מהמשאית לזוז מהמקום.

בהמשך אותר ע"י  נהג  משאית אחר שדיווח למשטרה. חמישה מתוך החשודים נעצרו לחקירה , הכחישו את המיוחס להם, אך בחקירה מורכבת של המשטרה נאספו ראיות שגובשו לכתב אישום.

המעורבים האחרים ובהם החשוד העיקרי ברצח נמצאים בבריחה והמשטרה פועלת למעצרם. כנגד חמשת הנאשמים הגישה ביום שישי  ה-18 בפברואר , פרקליטות מחוז דרום באמצעות עו"ד אלכס ברנבאום כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים .