בצעדת ה- 1 במאי שהתקיימה היום בת"א, אמר ח"כ עמיר פרץ, המתמודד לראשות מפלגת העבודה: "צריך להכריז מאבק על הדיקטטורה הכלכלית בישראל, וראשית, על אחד מהסמלים שלה - חברות כוח האדם. חברות כוח האדם בישראל צריכות לצאת אל מחוץ לחוק"

פרץ, שנאם כנציג מפלגת העבודה מול קהל של אלפי מפגינים שמחו נגד מדיניותה החברתית של ממשלת נתניהו בצעדת ה- 1 במאי שננעלה בגן מאיר בת"א, אמר: "אנחנו מביטים סביב ורואים מאבקים נגד דיקטטורות במקומות שאין בהם דמוקרטיה אזרחית. בישראל נבנתה דיקטטורה כלכלית, דיקטטורה של ההון, שלוקחת לעצמה הרבה מאוד ומשאירה מעט מאוד לאזרחים"

"צריך להכריז מאבק על הדיקטטורה הכלכלית בישראל, וראשית, על אחד מהסמלים שלה, יצור כלאיים מוזר, חברות כוח האדם. זה לא במקרה, ששביתת העובדים הסוציאליים הגיעה לנקודת משבר סביב אותם עובדים המועסקים בעמותות. גם בשביתת הרופאים יצוץ נושא קרנות המחקר. כשאנשים שומעים את הביטוי קרנות מחקר זה נשמע כאילו מתרחש שם מחקר רפואי, בפועל העמותות וקרנות המחקר, כמו חברות כוח האדם, הם פשוט כלי נוסף לעקוף את ההסכמים ואת זכויות העובדים."

"חברות כוח האדם בישראל צריכות לצאת אל מחוץ לחוק" כך אמר פרץ, העומד מאחורי חקיקת חוק עובדי חברות כוח אדם, שהגביל את התקופה בה מותר להעסיק דרך חברות כוח האדם ללא זכויות סוציאליות.

"שמעתי בעבר הרבה מאוד אמירות, ששביתות הן דבר פסול. שביתה היא ערך דמוקרטי, זכות ההתארגנות היא ערך דמוקרטי, אני שמח שהיום שוב מיישמים את הערכים האלה. העובדים הסוציאליים הפילו מחסום חשוב, הלוואי שהרופאים ימשיכו את הדרך"

פרץ הוסיף ואמר, "הארגונים החברתיים בישראל, תופסים מקום חשוב כסכר נגד השחיקה החברתית. צריך להקים הסתדרות של הארגונים החברתיים, במעמד של ארגון יציג, שתכלול את כל הארגונים החברתיים ותהיה בעלת מעמד יציג. שנכה לא יצטרך ללכת לבית המשפט לבד, שיהיה ארגון שיוכל לייצג אותו באופן רשמי".

"פעם היינו "עם עבדים מזה רעב" והיום אנחנו בדרך להיות 'עם עובדים מזה רעב' ", סיכם פרץ.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) אמר בצעדה: ״פערי שכר חזיריים מפוררים את החברה הישראלית. ממשלת ביבי-ליברמן-ישי עושה מכירת חיסול לבריאות, לחינוך ולרווחה של כולנו. דירה הפכה לחלום דמיוני עבור הישראלים הצעירים, והמרוויחים היחידים מהצמיחה הכלכלית הם קומץ משפחות ההון. באחד במאי אנחנו אומרים די לשחיתות, די לחזירות.״