רגעים של קורת-רוח היו היום ליו"ר הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים ויו"ר האיחוד הלאומי חה"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) כאשר לאחר מאבק של שנה וחצי לבניית גדר בגבול הדרום, הראו לו הקצינים הבכירים בפיקוד הדרום שתוכניתו אכן מתממשת בשטח בצעדי ענק

רמ"ט פיקוד דרום, תא"ל הראל כנפו, וקצינים בכירים נוספים נלוו ליו"ר הועדה, עוזריו והצוות המקצועי שלה בסיור לאורך בניית הגדר. כצל'ה התרשם שהגדר נבנית במהירות תוך מאמצים רבים של הממשלה וחזר על דבריו בסיור הקודם לפני שנה וחצי, שהגדר תשמש גם לחיזוק גבולה של ישראל מול מצרים, שאין לדעת מה תהיה בעתיד מידת יציבות הסכם השלום עמה.

הקצינים הסבירו כי בשלב ראשון הולכת וניבנית הגדר התלתלית  ותוך חודשים ספורים תסתיים בנייתה לאורך כל גבול הדרום. תוך כדי בנייתה תיבנה במהלך כל השנתיים הקרובות גדר פלדה עבה וגבוהה מאד אשר תתן מענה מוחלט לחדירת מסתנני העבודה מאפריקה.

הקצינים סיפרו כי לעומת 1400 מסתננים בחודש אחד לפני שנה, עתה הסתננו 400 אפריקנים בחודש אחד, כך שהגדר שכבר נבנתה נותנת אף היא את אותותיה. 400 מסתננים אלו חדרו לישראל בשטח שטרם נבנתה בו הגדר התלתלית.

כצל'ה סיכם בסיפוק רב את הסיור וציין לשבח את כל הכוחות הפועלים בשטח. אלו מצידם הודו לו על הדחיפה וההובלה של המאבק לבניית הגדר.