עיריית עכו החלה בימים אלה בתכנית חדשה לשמירה על איכות הסביבה, במסגרתה נקבעו אזורים ומועדים לפינוי הגזם. על פי התכנית של מינהל התפעול בעירייה נקראים התושבים להקפיד על הפרדת קרטונים, בקבוקי פלסטיק וגזם מפסולת אחרת, וזאת לצורך מיחזור. כמו כן, התושבים מתבקשים להקפיד על איסור השלכת פסולת בניין בפח האשפה אלא במקומות המיועדים לכך

כלים

באשר לאיסוף צואת כלבים ובעלי חיים – על כל תושב המחזיק בכלב מוטלת האחריות לאסוף את גללי צואת הכלב מהשטח הציבורי (רחוב, טיילת ופארקים ציבוריים) ולהשליכם לאשפה. פקחי העירייה הונחו להגביר את האכיפה בנושא ועל מפירי החוק יוטלו קנסות.

ראש העיר עכו שמעון לנקרי אמר, כי העירייה משקיעה משאבים רבים בשמירה על איכות הסביבה והגדלת מערך המיחזור בעיר הוא חלק אינטגרלי מכך. "אנו נמשיך לשפר את איכות החיים והסביבה בעיר", אמר לנקרי, "אך על התושבים להירתם למשימה חשובה זו ולהקפיד לשמור על הנהלים".

עכו מחזיקה זו השנה הרביעית ברציפות ב"חמישה כוכבי יופי" מטעם המועצה לישראל יפה ופועלת רבות לשיפור ושימור תחום זה. בשבוע הבא תבקר בעכו ועדת שיפוט מטעם המועצה לישראל יפה במטרה לבחון את מערך הניקיון והשמירה על איכות הסביבה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS