עיריית תל אביב

(זכויות האדם)
מיכל פוקס - ארוע הפתיחה (צילום יחצ)

עיריית תל אביב-יפו פתחה בסוף השבוע שעבר את התערוכה "חפץ" העוסקת בהחפצת נשים. התערוכה מתקיימת במסגרת שבוע האיור "ת"א 2017" ובשיתוף קרן אדמונד רוטשילד ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל. בתערוכה משתתפות 30 יוצרות ויוצרים מתחומים שונים - מאיירות, אנימטוריות, מעצבות, קרמיקאיות ועוד, נשים וגברים, שנפגשו ויצרו יחד במעין חממה את פרשנותם למונחים "חפץ" ו"החפצה". התערוכה פותחת שורה של אירועי תרבות ושיח בנושאים "חפץ" ו"החפצה" שבשיאם תתקיים העצרת השנתית למאבק באלימות כלפי נשים.

(אמנות)
תערוכה קבוצתית - חפץ - מרכז רוטשילד תא-16.11-16.12.17

עיריית תל אביב-יפו תפתח השבוע את התערוכה הקבוצתית "חפץ" העוסקת בנושא "מגדר, וכיצד הוא מגדיר אותי", במנעד שבין חפצים והחפצה. התערוכה תתקיים במסגרת שבוע האיור ובשיתוף קרן רוטשילד ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל. בתערוכה ישתתפו 30 יוצרים מתחומים שונים - מאיירים, אנימטורים, מעצבים, קרמיקאים ועוד, שנפגשו ויצרו במשותף במעין חממה את פרשנותם למונחים "חפץ" ו"החפצה". התערוכה תפתח שורה של אירועי תרבות ושיח בנושאים "חפץ" ו"החפצה" שבשיאם תתקיים העצרת השנתית למאבק באלימות כלפי נשים ב-23 לנובמבר בת"א.

(זכויות האדם)
ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד): "מהסיור שערכנו היום ניכר כי נעשית עבודה ברוכה על ידי עיריית תל אביב"

חברי הכנסת אלי אלאלוף, קארין אלהרר ואיל בן ראובן, ביקרו ב"מסגרת לגיל הרך יוניטף", שמפעילה עיריית תל אביב לילדי מבקשי המקלט. בסיור עלו בעיות בשילוב בין אוכלוסיית מבקשי המקלט לשאר אוכלוסיית העיר, המחסור בפיתרון לנוער בגילאי 18+, הטיפול בנשים מוכות ובניצולי מחנות העינויים בסיני.

(מנהלי)
צילום: יח"צ

הערעור נדחה: העירייה העלילה על המציל ותשלם הוצאות משפט בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט לדחות את הערעור של עיריית תל אביב, שבו ביקשה שלא לשלם הוצאות משפט על הליך האשמת השווא שביצעה נגד המציל יוסי אילן.

(נדל"ן)
אורן שמני, מנכ"ל חברת פי.בי., החברה היזמית. צילום: ישראל הדרי

החלטת הוועדה המקומית לגבי פרויקט פינוי-בינוי בשכונת נווה שרת בת"א: יש אישור להתקדם בפרויקט - השבוע החליטה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של ת"א ברוב של 13 חברי מליאה וללא מתנגדים, לדחות את הערר שהוגש על החלטת הוועדה הקודמת ובכך הוחלט סופית כי עיריית ת"א מצטרפת לתכנית שיוזמת חברת פי. בי. החברה לפינוי בינוי בע"מ במתחם אח"י דקר (שכונת "נוה שרת", צפון-מזרח ת"א).

(מתגייסים למען הסביבה)
מדובר באחת החלקות האחרונות שנותרו ריקות ב"קו ראשון לים", חלקה ייחודית ונדירה ב"קילומטר הזהב" הנדל"ני של תל אביב שיזמים היו מוכנים לשלם תמורתה הון תועפות

התנועה לאיכות השלטון בבג"צ לביטול עסקת הדולפינריום - הגישה היום (א') עתירה לבג"ץ כנגד רשות מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב יפו, הוועדה המקומית תל אביב יפו וחברת "השער לישראל בע"מ" לביטול עסקת הדולפינריום בה התבקש בית המשפט לבטל את הסכמתה של רשות מקרקעי ישראל ("הרשות") לתוכנית האיחוד והחלוקה תא/2/3660 שמהווה את השלב האחרון ביישום עסקת הדולפינריום. כן עתרה התנועה לבטל את החלטת מועצת הרשות מס' 1125 מיום 30.12.07, שאישרה את העסקה; לבטל את ההסכם המשולש – בין הרשות, עיריית תל אביב ובעלי הדולפינריום, השער לישראל בע"מ – שנחתם בשנת 2003; ולבטל את חוזה החכירה שנחתם עם השער לישראל.

(בארץ)

בתאריך ה-10.05.10 התקיימה וועדת פנים לדון בליקויים לכאורה בבניית תיאטרון הבימה המחודש. בוועדה הועלו טענות קשות של הקבלן המבצע והמהנדס ויינבך שבדק את המבנה לגבי ההתנהלות בבניית המבנה והאופן בו נבנה. בסיום הוועדה הוחלט על פנייה אל משרד הפנים בבקשה להקמת וועדת בדיקה בלתי תלויה לבדיקת הטענות, פנייה לוועדה המחוזית בבקשה להפסקת הבנייה באתר ועל פנייה למבקר המדינה בנושא התנהלות העירייה והקבלן בבניית התיאטרון

(גוש דן)

מהנדס עיריית ת"א מסרב לבקשת יו"ר וועדת הפנים להפסיק את בניית תיאטרון "הבימה" עד שייבדקו הליקויים בבנייה. בתגובה ציין יו"ר הוועדה כי ייפנה לוועדה המחוזית, משרד הפנים ומבקר המדינה לבדיקת הליקויים. ח"כ פאינה קירשנבאום, יוזמת הדיון: "אם לא תיבדק הבנייה לעומק, עלול לקרות אסון"

(גוש דן)

ראש עיריית תל־אביב-יפו, רון חולדאי, פתח הבוקר את ההתרמה לאגודת ניצ"ן בעיר תל אביב יפו. תודות לשיתוף הפעולה עם העירייה ולתרומות מגופים פרטיים ועסקיים מתאפשרת פעילותה של אגודת ניצ"ן, המפעילה לרווחת תושבי תל־אביב-יפו שלוש זרועות חיוניות: מרכז אבחון וטיפול, מועדון חברתי ומערך דיור מוגן

(חדשות הבריאות )

partyפנייה לראש עיריית תל אביב: אנא חייב בעלי המועדונים להזהיר חולי אפילפסיה מפני פנסי הפליקר, העלולים לגרום להתקף אפילפטי. בני טבת, יועץ ומתכנן תאורה, פנה במכתב לראש עיריית תל אביב בבקשה לחייב מועדוני לילה בהם מותקנים פנסי "פליקר" להתקין שלט שיזהיר חולי אפילפסיה מפני הפנס המרצד, שעלול לגרום להתקפי אפילפסיה: "חייבים להזהיר באופן מסודר את חולי האפילפסיה מכניסה למקומות בהם ישנם פנסי פליקר, אחרת זה רק עניין של זמן עד שיקרה פה אסון."