בשנים האחרונות חלה תפנית גדולה בדרך שבה אנו בוחרים את המרכיבים שיעצבו לנו את הבית ואת האלמנטים שסביבם העיצוב יקבל את המהות שלו. עיצוב פנים זהו תחום שעוסק לא רק בתפוסת חלל נכונה, אלא גם בשילוב המתאים בין הריהוט, הצבע שעל הקירות, אביזרים נוספים והאופי של כל חדר או חלל אחר

כלים

כאשר אנו מתייחסים אל עיצוב הפנים בצורה כזו אנו יכולים להבין שיש כאן מהפכה של ממש, המשלבת בין ריהוט גן, המיועד למרחבים חיצוניים לבית ובין החלל הפנימי. לא תמיד ניתן לחשוב בצורה לוגית על החיבור של פינות ישיבה שמורכבות מגרסא איכותית של ריהוט גן כזה או אחר במיוחד שקרנה של הנגרות המסורתית ירד וכיום נוטים יותר לרכישות ברשתות סיטונאיות.

הנוחות של פינות ישיבה מול האסתטיקה של ריהוט גן

כאשר אנו חושבים על פינות ישיבה אנו מדברים על ריהוט מאוד נוח, שיאפשר לנו לבצע פעולות לאורך זמן, ולא יציק לנו בגב וכיוצא בזה, לעומת ריהוט גן שנתפס כריהוט נוקשה יותר, שעשוי מחומרים קשים שצריכים לעמוד בפגעי מזג האוויר. לכן, כאשר אנו מדברים על השילוב הזה אנו יכולים לראות שההתייחסות היא מאוד משתלבת בשיח העיצובי הכולל, שמבקש לשבור את ההגדרות המסורתיות, ולבחור בדגמי עיצוב שונים למטרות שכביכול לא נועדו לשימוש הפנים ביתי שלהם. החומרים של רהיטי הגן היום מאפשרים יותר נוחות ביתית, ועם המראה הקריר שלהם, הם יכולים לטשטש את הגבול שבין הפנים והחוץ.

דירת 2 חדרים מאותגרת לא פחות

דירת 2 חדרים היא מצד אחד חלל מאוד לא מורכב ומאוד לא קשה לעיצוב, אך מצד שני, החלל הוא מאוד מוגבל, ואם יש רק 2 חדרים שצריך לעצב אותם, איך ניתן לתת להם את הדגש הנכון בעזרת ריהוט מתאים? אסכולה אחת של מעצבי פנים תרצה להכניס את מירב האלמנטים החמים בריהוט, ויש פינות ישיבה שמתאימות גם לדירת 2 חדרים פשוטה וקטנה. אסכולה אחרת של מעצבי פנים תאמר שאפשר לקחת ריהוט גן מסורתי ולשנות לו את הייעוד לפינת ישיבה מדהימה בדירה הקטנה. אפשר לנסות להגדיר את האוכלוסייה שמתגוררת בדירות 2 חדרים, ולהבין מכך שגם ריהוט גן יכול להיות פינת ישיבה, במיוחד למי שהתקציב שלו נמוך והליבראליות שלו גבוהה.

העתיד מלא פינות ישיבה

נכון יהיה לומר שאנחנו דור יחסית עסוק יותר, משום שיש יותר קרייריסטים בעידן החדש, אך מצד שני יש לנו גם יותר זמן פנוי לקרוא, לבהות בטלוויזיה, לשוחח עם חברים על כוס קפה ועוד. לכן פינות ישיבה כן נמצאות במקום הנכון, כאשר מביטים קדימה אל עבר האופק העיצובי הרלוונטי. ואם כבר יש מחשבה על מגורים צפופים יותר, או על משפחות גרעיניות שיגורו בדירות קטנות יחסית, של 2 חדרים פחות או יותר, החיבור שלהן למחשבה בנוגע לעיצוב פנים אולי לא תהיה נגישה תמיד, אך עדיין יכול להיות נחמד לשבת בתוך הבית על ריהוט גן.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS