כלים

שני בניו של ארכיטקט מיליונר וגרוש, התבשרו לאחרונה על מותו המפתיע בגיל 62 מדום לב. אך לאחר מספר שבועות ציפתה להם הפתעה מרה נוספת: ידידה כמעט אלמונית של אביהם, הגישה לרשם הירושות בקשה להוצאת צו ירושה לעזבון האב, בטענה כי היא, ולא אחרת, הידועה בציבור שלו, ועל כן מגיע לה מחצית מהונו

הבנים, שהכירו במעורפל את האישה האלמונית, פנו לעזרתו של עו"ד רפי שדמי, שהגיש התנגדות מיידית למתן צו הירושה. התנגדות הבנים כללה הצגת צוואה חוקית שניסח האב בטרם מותו המפתיע, ובה הוא מוריש את כל הונו לשני בניו.

כמו כן, עלה מההתנגדות, שהאישה שטענה להיות ידועתו בציבור של המנוח, לא היתה אלא רק אחת מהידידות הרבות של האב המנוח. השניים מעולם לא חלקו בית משותף, האישה מעולם לא הגיעה לאף חג או שמחה משפחתית, גם לאחר שהגבר התגרש לפני כ-5 שנים, והיא גם מעולם לא ניהלה עמו חשבון בנק משותף, או קיבלה ממנו מתנות יקרות ערך או נכסים.

לדברי עו"ד שדמי, מעשיה של האישה הם ככל הנראה ניסיון נואל לזכות מההפקר. האישה נסוגה ככל הנראה מבקשתה, לאחר איום בניו של הארכיטקט לפרסם את הסיפור בתקשורת.

לדברי עו"ד שדמי, קיימים לא מעט ישראלים החיים בגפם, ולא מנסחים צוואה, מתוך פיזור נפש או שאננות. עובדה זו מעודדת מתחזים ורמאים, לנסות ולשלוח את ידם אל עזבונם של אותם ישראלים כאשר אלה נפטרים, תוך שהם משימים את עצמם כידועים בציבור של המנוחים, ומתוך תקווה שהמתנגדים למהלך, יתקשו להוכיח כי לא היו דברים מעולם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS