עומר בר לב

(תשתיות)
"ועדת החקירה תידרש לבדוק כיצד ממשלות ישראל הפקירו את החקלאות וייצור המזון בישראל עד למצב של סיכון הביטחון התזונתי של המדינה"

ח"כים נוספים הצטרפו ליוזמת הקמת ועדת החקירה בנושא החקלאות הישראלית - בהמשך למחאות החקלאים שחלו השבוע בוועידת ישראל לחקלאות שתיערך מחר יקראו לממשלת ישראל להקים וועדת חקירה פרלמנטרית בנושא עתיד המזון בישראל.

(הדופק הפוליטי)
ח"כ רוויטל סוויד

חודשים עמוסים עוברים על סניף מפלגת העבודה בערד. בחודש האחרון התקיימו ביקורים של כעשרה חברי כנסת ביניהם: רוויטל סוויד, עומר בר לב ויעל כהן פארן שהגיעו למפגשים עם חברי הסניף ותושבי ערד , חברי הכנסת איציק שמולי ונחמן שי ניפגשו בשבוע שעבר עם ותיקי התנועה של העיר ועוד. בנוסף, הסניף מקיים מפגשים עם פעילים, חוגי בית ואירועים מיוחדים.

(תשתיות)
יו"ר הועדה, חה"כ קרין אלהרר (יש עתיד)

"אם מדינת ישראל תמשיך להתנהל כך גם בעוד 20 שנה לא יהיה נמל תעופה משלים לנתב"ג" כך אמר הבוקר סגן ראש עיריית באר שבע ומוביל מאבק נבטים מטעם מועצת הנגב, טל אל על, בדיון בוועדה לענייני ביקורת המדינה שהתכנסה בכנסת לדיון דחוף בנושא הליך קבלת ההחלטה למיקום שדה התעופה המשלים לנתב"ג. עוד הוסיף אל על כי "מדובר ב- 42,000 דונם – זה כמו 4 פעמים רמת גן - שהם תשתית אזרחית שפשוט נלקחו מידי האזרחים ללא הסברים. חלפו 20 שנה מההחלטה הראשונה להקים את השדה ויעברו עוד 20 אם ההתנהלות תמשיך להיות בדרך זו. ממשלת ישראל פועלת הפוך כאשר היא קודם כל מקבלת החלטה ומפנה תקציבים ורק לאחר מכן היא בודקת את החלטתה. מי שיסבול הכי הרבה מההליך העקום הזה הם תושבי מרכז הארץ שנתב"ג יגדל על אפם ועל חמתם".