76% מהציבור היהודי, 88% מהחילונים ו-89% מהעולים סבורים שאין להגביל שירת נשים בצה"ל. ההתנגדות הרחבה להגבלת שירת נשים בצבא משותפת למצביעי כל המפלגות החילוניות הציוניות: 80% ממצביעי הליכוד, 88% ממצביעי קדימה וישראל ביתנו ו-90% מבוחרי העבודה. כך עולה מסקר שערך מכון דעת הקהל סמית עבור עמותת חדו"ש - לחופש דת ושוויון

הסקר נערך לפני שבועיים בקרב מדגם מייצג של 500 איש מקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת. הבוקר פורסם כי 19 אלופים במילואים פנו במכתב לרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ וקראו לו לעצור את הפגיעה בשירות הנשים בצבא בשל ההקצנה הדתית.

מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה ש"הסקר מוכיח שהציבור הרחב, מתנגד בחריפות לניסיון להשתיק את חיילות צה"ל ולהדיר נשים מהמרחב הציבורי וממודעות הפרסום. הציבור רואה בכך סילוף של היהדות, והיוזמות לפגוע בנשים גורמות להתרחקות מן היהדות".

לדברי רגב, "יש לראות בחיוב רב את ההתקוממות הציבורית הגוברת כנגד הניסיונות לחסל את הנוכחות הנשית, לפגוע בכבודן ולחתור תחת השוויון לא הן זכאיות. לא ניתן לקנאים, הממציאים חומרות חדשות, לדרדר את ישראל לעידן החשוך שקדם לשוויון מעמד האישה. אחרי שגם ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי הכריז שההקצנה החרדית מסוכנת יותר מאיראן", אמר מנכ"ל חדו"ש, "הגיע הזמן שמנהיגי המפלגות הגדולות יעשו את מה שהציבור מצפה מהם ויקימו ממשלה אזרחית שתעצור את ההקצנה".

תוצאות נוספות: 65% מהציבור היהודי בישראל, שניים מכל שלושה, מתייחסים בשלילה לביטוי "קול באישה ערווה", המשמש כהסבר לדרישה החרדית להגבלת שירת נשים. 37% אמרו שזה "ביטוי מעליב ומשפיל" ועוד 28% אמרו שעמדתם כלפי הביטוי שלילית.

עוד 20% אמרו שהרעיון נכון אבל יש דרכים מוצלחות יותר להעביר את המסר. רק 15% ענו ש"זה ביטוי הלכתי ולכן הוא קדוש". 84% מהחילונים ומהעולים רואים בשלילה את הביטוי "קול באישה ערווה". כחצי מהחילונים סבורים שזה ביטוי מעליב ומשפיל אבל רק 3% מהחרדים.

89% מהציבור בישראל רואים במאבקים בתחום ההפרדה בין גברים לנשים ברחובות מאה שערים ובקווי ההפרדה באוטובוסים סילוף של היהדות (42%) או הקצנה מיותרת (47%). רק 11% מהציבור היהודי סבורים שמאבקי ההפרדה מבטאים את עמדת היהדות האמיתית.

מעניינת במיוחד העובדה ש-91% מהציבור הדתי הלא חרדי רואים במאבקי ההפרדה הקצנה מיותרת (78%) או סילוף של היהדות (13%). גם בקרב הציבור החרדי 35% רואים בשלילה מאבקים אלה.

ההסתייגות ממאבקי ההפרדה משותפת למצביעי כל המפלגות האזרחיות. 91% ממצביעי הליכוד רואים בקווי ההפרדה באוטובוסים ובמאבקי ההפרדה ברחובות במאה שערים סילוף של היהדות (46%) או הקצנה מיותרת (45%), 94% ממצביעי קדימה, מצביעי ישראל ביתנו - 95% ומצביעי העבודה - 98%.