בעולם הקסום של ספרות הילדים, יש כוכב חדש - אלירן עובד, סיפוריו המרגשים כובשים את דמיונם של הקוראים הצעירים ברחבי העולם. אלירן עובד, סופר ישראלי, זכה להכרה לאחר הצלחת ספרו "מנגינת היער הקסום" .הסיפור המקסים הזה שנכתב במקור לבנו בן הארבע, מדבר רבות בנושאים של נדיבות ונתינה,ומציב את אלירן עובד כקול חדש ומעניין בספרות הילדים.

קרא עוד...

Cannabis Wars

רב המכר הישראלי "מלחמות הקנאביס", שתורגם לאחרונה לאנגלית ויצא במהדורה בינלאומית, הוכרז כזוכה במדליית הזהב בפרס הספרים העולמי היוקרתי, ה Global Books Award, בקטגורית הבריאות. הספר, המתעד סיפורים אמיתיים של מטפלים ומטופלים בקנאביס רפואי בישראל, זכה לעניין עולמי לאחר שנחסם לפרסום בפייסבוק ובאינסטגרם. מחבר הספר, תום וגנר, פנה בתחילת החודש במכתב אזהרה ל META (מפעילת פייסבוק ואינסטגרם) בו הוא מזהיר כי אם לא יתאפשר לו לפרסם בחופשיות הוא יגיש תביעה לבית המשפט

קרא עוד...

עם הגרסה השלונסקית לסיפור עוץ לי גוץ לי נפגשתי לראשונה בגיל... שש? חמש? יכול להיות שאפילו ארבע. הייתה לנו קלטת ישנה (היום זה קובץ במחשב) של ההצגה שצולמה בתאטרון הקאמרי בשנת 2002 - גרסה נפלאה ומומלצת ביותר (לצערי, מעולם לא הזדמן לי לראות את המופע על הבמה). ההצגה כישפה אותי לחלוטין. הייתי מכור אליה בצורה שלא הייתי מכור להרבה סרטים אחרים, עתירי תקציב ומלאי אקשן. הדמויות כבשו אותי, המוזיקה רגשה אותי, הכתיבה, הסיפור, החריזה - כל אלה תפסו לי בדמיון בשתי ידיים וסחטו ממנו הכל. לא הפסקתי לראות את זה

קרא עוד...

הספר אדל מאת יוכי ברנדס

איך נכון לעבוד את ה'? מיהו המשיח ואיך מביאים אותו? מה היחס בין ההוגה למפיצים את תורתו? מי היו גדולי החסידות בדור הראשון ואיך נחשפו לאורה? הספר "אדל" מספר על חיי הבעל שם טוב מלידתו עד לפטירתו. הוא מתחיל בילדותו כילד יתום שנמשך אל הטבע והטבעיות, ממשיך בגילוי כוחותיו, עד ליצירת והפצת תורתו, והכל מנקודת המבט המשפחתית, של הבת שרואה אותו קודם כל כאדם ואבא, ורק לאחר מכן כאבי תנועת החסידות

קרא עוד...

קרדיט תמונה PIXABAY

העולם מתקדם, והשאלה היא האם אתם מתקדמים עימו, או נתקעים במקום. נכון, ישנם הרבה אנשים שמסתכלים על הקידמה כמשהו פסול, משהו מרתיע, משהו שלילי, אך להילחם בעולם, להילחם במציאות, זה דבר מתיש וחסר טעם, ולמה בעצם לא ליהנות מהכלים שהמודרניזציה נותנת לנו. ספרים דיגיטליים רבותיי, הם דרך הקריאה המודרנית והנוחה ביותר, שניה אולי רק לספרי האודיו, שהופכים יותר ויותר פופולאריים בעשור האחרון.

קרא עוד...

קרדיט תמונה 123rf

תחום היצירה על גווניו השונים בארץ ובעולם מהווה בסיס רחב בכל הנוגע לנושאים הנוגעים לשכרם של היוצרים וזאת לצד זכויות ועוגנים משפטיים נוספים בתחומים הרחבים של זכויות יוצרים, שימוש בחומרים ועוד.

קרא עוד...

מלחמות הקנאביס – סיפורים על ייסורים ותקווה

1. כי "מלחמות הקנאביס" הוא פשוט ספר טוב. וזה רק רובד אחד בעניין.

2. כי מלחמות הקנאביס הוא ספר שהמערכת לא רוצה שתיקראו. זהו הספר שאסור להגיד את שמו. פשוטו כמשמעו. שום פלטפורמה לא מוכנה לפרסם אותו. הם מפחדים.

3. כי "מלחמות הקנאביס" היא מלחמה על החיים שלנו. לא פחות. מי שלא סובל בעצמו, מכיר אדם שסובל. סביר להניח שקנאביס יכול לעזור ישירות לכם או למישהו ממעגל ראשון. כבר ממחר בבוקר. זה ספר על תרופה אמיתית, שהוכחה מדעית כיעילה לעשרות מצבים רפואיים, שנמנעת ביודעין כל יום מאיתנו ומאהובינו.

קרא עוד...