שר החינוך גדעון סער השתתף הבוקר (ג') בחנוכת בית הספר האזורי למחוננים בגוש עציון. סער אמר כי "יש לחדש את הבנייה ביישובים העירוניים בגושי ההתיישבות ביהודה ושומרון. המציאות הקיימת, לפיה דווקא ביישובים הגדולים ביו"ש לא משווקות קרקעות במכרזים היא אבסורדית ובלתי מוצדקת". עוד הוסיף השר כי הנחה את אנשי משרדו לקדם ולדחוף את הנושא בתחום שעליו הוא מופקד

השר נפגש עם עשרות התלמידים הלומדים במקום, בירך על הקמת המוסד, והדגיש את חשיבות הענקת האפשרות לפיתוח מלוא הפוטנציאל שבילדים מחוננים. לציבור המורים שהגיע לחנוכת בית הספר הדגיש השר כי: "נשמת האומה מופקדת בידי המורים".

בית הספר למחוננים "אפיקים" בגוש עציון פועל בשיתוף עם מכללת הרצוג, כאשר חלק מהמרצים בה אף משמשים כמורים בבית הספר. בבית הספר מתבצעים הלימודים על פי מתכונת משרד החינוך, כאשר השיעורים מתחלקים לאשכול מדעים, אשכול אמנויות ואשכול פיתוח חשיבה.

ראש המועצה האזורית, שאול גולדשטיין, אמר כי "כפי שהצלחנו למצוא פיתרון לגידול בהיקף תלמידי גוש עציון ולאפשר את פיתוח מוסדות החינוך הנוספים, אנו מצפים מהממשלה לתת פיתרון לגידול הטבעי באוכלוסיית גוש עציון בפרט, ויהודה ושומרון בכלל".