העובדים הפורשים יהיו זכאים בין היתר לפנסיה מוקדמת וליווי אישי במציאת עבודה, מענק פרישה מוגדל, רכב גישור ונייד. יו"ר ההסתדרות: "אני מברך את הוועד וההנהלה על שיתוף הפעולה המוצלח. בקרוב ייחתם הסכם קיבוצי בסלקום".  יו"ר הוועד: "היום כולנו מבינים שאפשר גם אחרת".

כלים

הנהלת סלקום וועד העובדים הודיעו הבוקר (ד') לעובדי החברה על תכנית פרישה מרצון. הצדדים הגיעו להסכמות בעניין זה לאחר משא ומתן אינטנסיבי בשיתוף ההסתדרות. במסגרת התכנית כל עובד עם ותק של שנתיים ומעלה, יוכל, אם ירצה בכך, לסיים את עבודתו בקבוצה בתנאי פרישה מוגדלים.

מתווה התכנית כולל סל הטבות אטרקטיבי ומספר מקומות מוגבל. החל מהיום, ובמהלך כל החודש הקרוב, עובדי החברה שעומדים בתנאי הוותק, יוכלו להגיש להנהלה את בקשתם להיכלל בתכנית.

העובדים הפורשים ייהנו מחבילת הטבות נרחבת הכוללת מענק מוגדל בנוסף לפיצויים שנצברו לזכותם בקופות. המשכורת הקובעת לחישוב המענק, תכלול גם את התמריצים וגם תשלום על הכוננויות. עובדים בגילאי 45 ומעלה יקבלו חודש שכר נוסף. עובדים ועובדות שברשותם רכב חברה, יהיו זכאים במסגרת תכנית הפרישה, לרכב ונייד לתקופה של 3 חודשים נוספים. כלל הפורשים יהיו זכאים לליווי אישי במציאת עבודה, במסגרת פרויקט ייחודי מטעם החברה.

תכנית הפרישה מרצון מהווה בשורה פורצת דרך גם לעובדים בגילאי 58 ומעלה. במקרה זה, גם הגברים וגם הנשים, יהיו זכאים לפנסיה מוקדמת או לחלופין, על פי בחירת העובד, לקצבה מהוונת כסכום חד פעמי והמשך הפרשות לפנסיה על בסיס משכורת אחרונה עד גיל 67. כמו כן, הם יהיו זכאים לייעוץ פנסיוני חינם.

באיגרת ההודעה על התכנית שנשלחה מהוועד לעובדים, נכתב: "תכנית הפרישה מרצון שגיבשנו, מהווה הזדמנות משמעותית עבור כל עובד שחש כי מימש את עצמו בסלקום והיה רוצה לעשות שינוי או להתפתח מקצועית ואישית בארגונים אחרים במשק, כאשר הוא מלווה במצנח כלכלי, שיאפשר לו לעשות את השינוי עם סל תנאים מהטובים שנראו במשק הפרטי בשנים האחרונות".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום: "שיתוף הפעולה המוצלח בין הוועד לבין ההנהלה היא ההוכחה הטובה ביותר לכך שעובדים מלוכדים והנהלה קשובה מובילים להישגים משותפים לרווחת כל הצדדים. אני מבקש לברך את הנהלת החברה ובראשה המנכ"ל ניר שטרן, וכן את ועד עובדי החברה בראשות יו"ר הוועד מיה יניב, על ההישגים ועל כך שהוכיחו כי דרך ההידברות ושיתוף הפעולה היא הדרך הנכונה והראויה ביותר לחיזוק החברה ועובדיה. בקרוב ייחתם ההסכם הקיבוצי בסלקום".

מיה יניב, יו"ר ועד העובדים בסלקום: "זהו עוד יום היסטורי לעובדי סלקום נטוויז'ן ולהנהלת החברה. היום כולנו מבינים שאפשר גם אחרת! אני גאה בהישגים יוצאי הדופן שהשגנו, אשר משקפים שוויון בין אוכלוסיית העובדים, שוויון בין נשים לגברים ודאגה לאוכלוסייה הבוגרת. הישג חשוב נוסף זה האפשרות של העובדים לקחת את העתיד בידיים שלהם ולנהל מערכת יחסים בריאה עם הנהלת החברה".

יקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות: "התכנית שהושגה היום מעבירה מסר חשוב לעובדים ולהנהלות של כל החברות בענף. הכרה בחשיבות ההתאגדות ויצירת שיח שוויוני בין העובדים לבין המעסיקים, הם המפתח להשגת יציבות. זה העתיד של יחסי העבודה בענף, חברות שלא ישכילו להפנים את המציאות החדשה יישארו מאחור".