מיזם "סיסמה לכל תלמיד" נולד במטרה לאפשר למערכות החינוך בפריפריה להשתמש בטכנולוגיית הידע, כחלק בלתי נפרד מאורח חייהם של התלמידים ולהכניס את בתי הספר לעולם הטכנולוגי של המאה ה -21. המיזם מתבסס על פורטל מרכזי, המאפשר גישה אליו מכל מחשב המחובר לאינטרנט ומאפשר סביבת למידה והוראה מתקדמת ומחשוב בתי הספר בקלות. המיזם ממומן מתרומות של קבוצת עופר, בשיתוף החברה לישראל, בזן ובנק הפועלים ובשיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל

היום התקיים בבית הספר אלעין בשפרעם אירוע 'בית הספר ה-100' של מיזם סיסמה לכל תלמיד, בהשתתפות המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ סילבן שלום, יו"ר קבוצת עופר ויו"ר מיזם סיסמה לכל תלמיד, אודי אנג'ל, בעלים ודירקטור החברה לישראל, עידן עופר, יו"ר הדירקטוריון של החברה לישראל, אמיר אלשטיין, מנכ"ל ונשיא החברה לישראל, ניר גלעד, יו"ר דירקטוריון בזן, יוסי רוזן, סמנכ"ל תקשורת ורגולציה בחברה לישראל, אלי גולדשמיט וראשי ערים מרחבי הארץ, שבהם מתקיים הפרויקט.

באירוע השתתף ראש עיריית ירוחם לשעבר, עמרם מצנע, אשר היה ראש העיר הראשון שקיבל לעירו את הפרויקט, והעביר ברכתו במהלך האירוע המרגש, לראש עיריית שפרעם, נאהד ח'אזם, אשר בית ספר אל עין שבעירו, הינו בית הספר ה-100 שנכנס לפרויקט.

המשנה לראש הממשלה השר לפיתוח הנגב והגליל, השר לשיתוף פעולה אזורי, ח"כ סילבן שלום, אמר: "ילדי שפרעם מתחברים היום גם הם לעולם הדיגיטלי. פרויקטים מסוג זה מחזקים ומשכללים את החינוך בגליל ומכשירים את ילדי הגליל להתמודד עם האתגרים הטכנולוגיים של המאה ה-21. פרויקט סיסמה לכל תלמיד מצטרף לשורת פרויקטים אשר אנו מובילים במטרה להפוך את הגליל לאלטרנטיבה ראויה, למשוך אוכלוסיות חזקות ולחזק את הקיימות, כחלק מהגשמת החזון של הבאת 300 אלף מתיישבים חדשים לגליל בעשור הקרוב."

יו"ר קבוצת עופר, אודי אנג'ל, מי שיזם את הפרויקט ומוביל את יישומו, אמר במהלך הטקס: "המהפך והמהפכה החינוכיים שמביא המיזם לעיירות הפיתוח ולפריפריה, מלמד את כל תלמידי ישראל לדבר באותה השפה. רק כך נוצר שוויון הזדמנויות אמיתי. הצלחת המיזם טמונה בעבודה המדהימה של עשרות אנשים, שמקדישים שעות רבות לאפשר לכל מנהל, מורה ותלמיד, ללמוד ולהתנהל בתוך סביבה ממוחשבת ומתוקשבת, ההצלחה טמונה בהטמעת הפרויקט, ובגישה האישית שכל מורה ומנהל מקבל. אנחנו חוגגים היום את הכנסת בית הספר ה-100 לפרויקט. אלפי ילדים בצפון ובדרום, בנגב ובגליל, כבר נהנים מפרות הפרויקט, ואני מקווה, כי אלפים רבים, יתוודעו אליו בזמן הקרוב."

יו"ר החברה לישראל, אמיר אלשטיין, אמר באירוע: "המשימה שלנו היא לחבר את עולם העתיד עם הילדים של היום, ולעזור אחד לשני. הילדים של היום, הם אלו שיוכלו לעשות את השינוי מחר, ועלינו לפתוח עבורם דלתות, ולאפשר לכולם הזדמנות שווה בפני עתיד טוב יותר. סיסמה לכל תלמיד, פותחת את הדלת לתלמידים אלו, ומאפשרת לכל אחד מהם לממש עצמו בצורה מלאה."