חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ סיימה את שנת 2009 עם שיא של 441 מיליון ש"ח (112 מיליון דולר) ברווח נקי, עם קבלת הזמנות בהיקף של 7.3 מיליארד ש"ח. צבר ההזמנות עומד על 13 מיליארד ש"ח והמכירות על 6.3 מיליארד ש"ח

חברת רפאל מפרסמת היום, את התוצאות הכספיות שלה לשנת 2009, כפי שאושרו על ידי דירקטוריון החברה:

מאפיינים

ביצוע 2009

ביצוע 2008

רווח נקי

112 M $ (441 מש"ח)

46M $ (166 מש"ח)

מכירות

1,607 M $ (6,322 מש"ח)

1,528 M $ (5,483 מש"ח)

הזמנות

1,863 M $ (7,328 מש"ח)

2,510 M$ (005 ,9 מש"ח)

צבר הזמנות

3,467 M $ (13,087 מש"ח)

3,175 M$ (070, 12 מש"ח)

חברת רפאל מפתחת ומייצרת אמצעי לחימה מהמתקדמים ביותר עבור צה"ל ומערכת הביטחון, תוך ביסוס חוסנה הכלכלי על ידי פעילות יצוא לשווקים הבינלאומיים. החברה מציעה היום ללקוחותיה מגוון רחב ביותר של פתרונות חדשניים בחזית הטכנולוגיה העולמית, החל ממערכות תת-מימיות, עבור דרך אמצעים ומערכות ימיות, יבשתיות ואוויריות וגמור במערכות בחלל.

חברת רפאל היא המעסיק התעשייתי הגדול ביותר בצפון הארץ הפועלת גם באמצעות חברות בנות ומוחזקות בארץ ובעולם.החברה מונה למעלה מ-6000 עובדים ומעסיקה במיקור חוץ קבלני משנה וספקי שירותים רבים . שנת 2009 הניבה כאמור רווח שיא לרפאל בהיקף של 441 ₪, שנבע בעיקר מיצוא לארצות רבות.

המערכות המגוונות של החברה אשר נמכרו ללקוחותיה ,הן בתחומי ההגנה האווירית, אוויר-שטח, טילים טקטיים ונ"ט, פודי התקיפה, הניווט והצילום, מיגון לסוגיו,עמדות נשק נשלטות, אמצעי פריצה,תקשורת ומודיעין ועוד. הכנסות המימון של החברה :ריבית,הגנות מטבע,המרות וניהול תיק השקעות תרמו כשליש מהרווח הנקי של החברה.

בסיכום שנת 2009 מציגה רפאל צבר הזמנות בסך 13מיליארד ₪ , המהווה כשתי שנות פעילות. כ-% 76 מהצבר מיועד לייצוא ומתפרס על פני מדינות רבות בעיקר באירופה, אמריקה הלטינית,בארה"ב ובמזרח הרחוק. מרפאל נמסר כי שנת 2009 התאפיינה בעיקר בהמשך מתן מענה מערכתי ונקודתי ללקוחותיה בארץ ובעולם, בהמשך קידום והרחבת השווקים הבינלאומיים באמצעות שיתופי פעולה ופעילות חברות בנות ,בפיתוח המשאב האנושי של החברה ובהשקעה מאסיבית בתחומי המחקר והפיתוח .

בנוסף, בסיכום שנת 2009 מציינים ברפאל גם את המאמץ הלאומי שעשתה החברה על מנת לעמוד במחויבותה לפיתוח ויכולת ראשונית של מערכת כיפת ברזל להגנה מפני טילים ורקטות קצרות טווח.

האלוף (במיל') ידידיה יערי, מנכ"ל רפאל, אמר כי רפאל מסיימת את שנת 2009 עם תוצאות כספיות טובות מאד שכלכלית הן בעיקרן פועל יוצא של השקעה מאסיבית במחקר ופיתוח, יכולות ייצור, ופעילות שיווקית-עסקית אפקטיבית. לדברי יערי, רפאל למדה להתאים את עצמה לצרכים המבצעיים של לקוחותיה ולספק להם פתרונות רלבנטיים, מערכתיים ונקודתיים, תוך עמידה בלוחות זמנים ובתקציב. אנו נשענים על יכולות שפותחו במשך שנים, אנשים מעולים, ותרבות של חתירה ללא פשרות לעמידה בהתחייבויות החברה ללקוחותיה בארץ ובעולם.

יערי הודה לעובדי החברה ולמנהליה על עשייתם ותרומתם הרבה לביטחון המדינה, אשר רק חלק קטן ממנה נחשף לציבור בהתגייסות החברה לפרויקט "כיפת ברזל", והוסיף כי רפאל תמשיך גם בעתיד להוות גורם מוביל בתעשייה הביטחונית ותעשיה מרכזית באזור הצפון.

האלוף (במיל') אילן בירן, יו"ר דירקטוריון רפאל, אמר כי המגוון הרחב של היכולות והמוצרים של רפאל, פרי מוחם ועבודתם המסורה של עובדיה ,הביאו לפריצות הדרך השיווקיות שאפשרו לה להמשיך ולהשיג גם השנה הישגים כלכליים ראויים לציון. בירן ציין כי רפאל משכילה לשלב בהצלחה את חזונה, קרי להיות מעבדה לאומית לה תרומה משמעותית לביטחון מדינת ישראל לבין היותה חברה גלובאלית צומחת ורווחית המפתחת ומייצרת מערכות לחימה בחזית הצורך המבצעי ובקדמת הטכנולוגיה.

צבר ההזמנות הגדול של החברה והאיתנות הפיננסית שלה מאפשרים לה להמשיך ולהשקיע משאבים רבים במחקר ופיתוח כמו גם במשאב האנושי שלה והם יחדיו מהווים בסיס יציב לצמיחה והתפתחות המענה אל מול התמורות והשינויים שחלים בעולם הביקושים הביטחוניים.

עם סיכום שנת עבודה 2009 ואישור הדוחות הכספיים ביקש יו"ר החברה, אילן בירן, להודות למנכ"ל, להנהלת החברה ולעובדיה על עשייתם הברוכה לביטחון ישראל ולביסוסה העסקי של החברה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS