נשיא המדינה שמעון פרס וראש העיר של פריז, ברטראן דלנואה חנכו היום את שדרת בן גוריון בפריז הממוקמת על גדות נהר הסיין סמוך למגדל אייפל. בטקס חגיגי בהשתתפות מאות מכובדי העיר וראשי הקהילה היהודית אמר ראש העיר של פריז: "אני גאה להעמיד לרשות ההיסטוריה של ישראל וצרפת את שדרת בן גוריון. אני מאושר שידיד אמיתי של צרפת נשיא מדינת ישראל שמעון פרס אשר עבד לצידו של בן גוריון מכבד אותנו בנוכחותו. מאחורי דוד בן גוריון וחזונו עומדת מדינת ישראל, מדינה רודפת שלום והאיש שהיה אחראי על הקמתה קבע גם את המוטו "עדיף מדינה קטנה שחיה בשלום מאשר מדינה גדולה שחיה במלחמה"

ראש העיר התייחס לביקורת שנשמעה על הקמת שדרת בית גוריון ואמר: "היום לא רק שאני לא מתנצל אלא אני קובע ודורש את הזכות והכבוד לחנוך את שדרת בן גוריון ואני גאה על הקמתה וקיומה של מדינת ישראל. כל מי שמאשימים אותנו היום פועלים מתוך בורות כי בן גוריון היה איש שלחם למען הקמת מדינה אבל הוא היה רודף שלום מובהק. אני גאה שמועצת העיר פריז החליטה פה אחד על הקמת שדרת בן גוריון. פריז גאה על החלטה זו ואנו מעבירים מסר לעולם כולו של כבוד וחופש לעמים כשפריז שמה על המפה שלה שמות גדולים כמו בן גוריון זה מביא גדולה וכבוד לפריז.

נשיא המדינה "שמעון פרס">שמעון פרס אמר בטקס: "בשם מדינת ישראל אני עומד כאן היום נרגש על הכבוד הרב שאתם נותנים לאבי המדינה "דוד בן">דוד בן גוריון. בשבילנו צרפת זה לא רק עם, זו תרבות ואנו אסירי תודה שמיד אחרי השואה כשרק קמה המדינה, הצרפתים לא נשמעו לאמברגו והגישו לנו סיוע בטנקים ובנשק והצילו את עם ישראל. "דוד בן">דוד בן גוריון היה ראש מדינה שעדיין לא קמה. הוא חלם על ארץ שעמה היה מפוזר לכל עבר בתפוצות והוא ניהל מלחמה בטרם קם לנו צבא. הוא רדף שלום ורדף מוסר לישראל וזו צוואתו.