חוקרי תחנת העיירות בפיקודו של סנ"צ תומר בדש פענחו 2 אירועי שוד חמורים מאוד ואלימים ביותר שאירעו בחודש יולי 2007 בקריית גת ובחודש אוקטובר 2007 במושב בית הגדי. כנגד חמישה נאשמים הגישה היום פרקליטות מחוז הדרום כתב אישום

בחודש אוקטובר 2007 באישון לילה חדרו מס' חשודים רעולי פנים לבית משפחת חזן במושב בית הגדי, השודדים העירו את בני הבית משנתם תקפו אותם במכות, הפרידו בין בני הבית וכפתו אותם בחבלים . השודדים איימו על הקורבנות שיפגעו בגופם, גנבו מהמקום כסף ורכוש ונמלטו מהמקום.

תיק החקירה הועבר לטיפול ימ"ר נגב ואחרי מספר חודשים הוחלט להעבירו לטיפולה של תחנת העיירות שם הוקם צוות חקירה מיוחד לחקור את האירוע.

במהלך הטיפול באירוע אסף צוות החקירה ראיות רבות בזירה וסביבתה וניתח אירועים דומים בעלי מאפיינים זהים. אחד האירועים שעלו בניתוח הממצאים היה שוד שאירע בחודש יולי 2007 בקרית גת בבית משפחת גבאי, גם שוד זה היה בעל מאפיינים דומים הכוללים חדירה לבית באישון לילה, תקיפה וכפיתת בני הבית ושוד של כסף וכלל תיאור דומה של החשודים .

חקירת האירועים נמשכה עד לפני מספר חודשים עת אירעה פריצת דרך בחקירה. במסגרת החקירה דגמו חוקרי הצח"מ בפיקודו של רפ"ק דני אמויאל דגימות D.N.A ממספר חשודים ששמם עלה ואכן התקבלה תוצאה ולפייה הדגימות שנמצאו בזירה זהות לאחד החשודים.

כדי לחזק את הראיות המשיכו החוקרים בניתוח התיק והדמויות החשודות ומהם עלה כי החשוד העיקרי עוסק בסחר בסם ולפיכך נשלח אליו סוכן משטרתי – בלש ממשטרת העיירות אשר רכש ממנו סם והביא למעצרו ולהגשת כתב אישום נגדו.

עם סיום חקירת הסמים ומשבשלו הראיות נחקר החשוד בחשד כי ביצע את מעשי השוד . תחילה הכחיש את המיוחס לו אך לאחר חקירה אינטנסיבית בת מס' ימים שבמהלכה גם חוזקו הראיות הפורנזיות הודה החשוד במעשיי השוד ואף קשר לאירועים את שותפיו.

בהמשך החקירה נעצרו עוד ארבעה מעורבים נוספים בביצוע השוד. גם הם נחקרו ובנוסף הודה אחד מהם גם הוא בביצוע השוד והפליל את שותפיו. במהלך החקירה נעצרו חמישה חשודים בני מיעוטים תושבי הנגב ובתום חקירה מקיפה ומקצועית גובשו הראיות נגדם והיום כאמור הוגשו נגדם כתבי אישום על ידי פרקליטות מחוז הדרום.

צוות החקירה המיוחד בפיקודו של רפ"ק דני אמויאל עדכן את המשפחות בהתפתחות החקירה ובכוונה להגיש כתב אישום וזכה להערכה רבה מהקורבנות. מפקד המרחב תנ"צ אבשלום פלד שיבח את עבודת החקירה העיקשת של חוקרי תחנת העיירות אשר למרות הזמן שחלף לא וויתרו ובנחישות קידמו את החקירה שלב אחר שלב תוך יצירתיות רבה ועקשנות.