מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל העביר היום באמצעות שגרירות פולין בישראל תלונה למשטרת פולין בבקשה לפתיחת חקירה פלילית נגד טייס חיל האויר לשעבר יונתן שפירא מישראל וגב' אווה יסיביץ' מפולין שריססו על חומות גטו ורשה. התלונה באה לאחר שלמרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל הגיעו תצלומים של השניים כשהם מרססים על אחת מחומות גטו ורשה בפולין כתובות "ישוחררו כל הגטאות" ו "שחררו את עזה ופלסטין"

השניים גם הניפו על החומה שמסמלת את הגבורה היהודית את דגלי פלסטין. "יונתן שפירא מצטרף לאלה שגורמים לזילות השואה ומורשתה. פעולתו פוגעת בזיכרון השואה, ברגשות שרידי השואה ובזכרם של ניספי השואה ובתוכם בני משפחתו שנרצחו על ידי הנאצים". אומר בכאב נח פלוג, יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה ונשיא ארגון אושוויץ הבינלאומי.

"הניסיון של שפירא להשוות בין גטו ורשה שממנו נשלחו יהודים למחנות ההשמדה לרצועת עזה עצוב ומקומם. לדאבוני, מעשה שכזה משמש חומר תבערה לשונאי עמנו שרוצים בהשמדת העם היהודי. הייתי ממליץ ליונתן שפירא לבקר ב"יד ושם" כדי לערוך ריענון היסטורי כדי שיבין שמי שמשווה בין גטו ורשה לרצועת עזה שמשגרת טרור מתחומה כמוהו כמכחיש שואה. אני משוכנע שבני משפחתו שקיפחו את חייהם בשואה לא היו יכולים לחיות עם ההשוואה המקוממת שערך יקירם הצעיר".