חברת החשמל סיימה לאחרונה לפנות את שטח תחנת הכוח הישנה באילת, ליד חוף הדקל, הסירה את כל המבנים והמתקנים במתחם והעבירה את הקרקע לטובת הציבור ותושבי אילת. מדובר באבן דרך משמעותית בהסדר הנכסים עליו חתמה החברה עם מדינת ישראל ורשות מקרקעי ישראל בינואר 2018 להסדר נכסיה של חברת החשמל לישראל בשטח המפונה יתוכנן אזור משולב מגורים, נופש ותעסוקה בהיקף של 400 יח"ד ו 400 חדרי מלון.

קרא עוד...

תמונה באדיבות בלפור ישראל.

הייצור ההמוני וההתקדמות הטכנולוגית שהחלו במהפכה התעשייתית במאה ה-18, העלו את איכות החיים באופן משמעותי ושיפרו את התשתיות השונות העומדות לרשות הציבור. אלא שלהישגים אלו היה גם מחיר שרק בעשרות השנים האחרונות אנחנו מתחילים להבין את היקפו. פעולתן של התעשיות השונות הובילה לפגיעה קשה בסביבה, וכפועל יוצא, קרקעות רבות הפכו למזוהמות ולא ראויות לשימוש. אם בתחילה לא היתה מודעות לנושא, הרי שכיום כבר ברור כי זיהום קרקע הוא עניין חמור שיש לטפל בו ללא דיחוי.

קרא עוד...

בדיון שהתקיים היום בוועדה המחוזית חיפה, בירכה הועדה את תוכנית רשות מקרקעי ישראל  למפרץ החדשנות והודיעה כי תפנה למועצה הארצית לקידום עדכון הראיה התכנונית הכוללת בתכנית המתאר של מחוז חיפה.

קרא עוד...

ברוב המקרים מי שמעוניין לשכור דירה, מעדיף לשכור לטווח הארוך כדי להימנע ממעברי דירות לעיתים קרובות. אך קיימים כמה מצבים בחיים אשר בהם קיים צורך להשכרת דירה לפרק זמן קצר בלבד כמו לדוגמה לכמה חודשים.

קרא עוד...

מנהלים ובעלי עסקים, במיוחד במקרה של עסקים קטנים וחדשים יחסית, שואפים לצמצם את עלויות החברה בכל דרך אפשרית, או לפחות בכל דרך אשר לא תפגע בפעילות העסק ובסיכוייו להתפתח ולצמוח. בעוד אחת ההוצאות המרכזיות עבור עסקים רבים היא דמי השכירות שמשלם אותו בית עסק בעבור המשרדים מהם הוא פועל, רבים נוטים לנסות ולחפש את המקומות בהם ניתן לחסוך בעלויות של משרדים להשכרה. להלן כמה רעיונות כללים לדרך בה יכול כל עסק אשר פועל ממשרדים להשכרה בתל אביב, ירושלים, חיפה או כל אזור אחר בארץ לצמצם את עלויותיו 

קרא עוד...