מחר בבימ"ש שלום ת"א: תחילת שלב ההוכחות במשפט ח"כ מוחמד ברכה. ארגון עדאלה המייצג את ח"כ ברכה: לאישומים נגדו אין כל בסיס עובדתי או משפטי

מחר - רביעי, 18 באפריל - יפתח בבית משפט השלום בתל אביב שלב ההוכחות במשפטו של ח"כ מוחמד ברכה יו"ר החזית הדמוקרטית לשלום ושוויון. התביעה מאשימה את ח"כ ברכה בתקיפת עובד ציבור בטענת שח"כ ברכה ניסה למנוע ממסתערבים של יחידת מצדה בשב"ס לעצור צעיר פלסטיני במהלך הפגנה בכפר בלעין באפריל 2005.

כמו כן, מייחסת התביעה לח"כ ברכה אישום של תקיפת פעיל ימין, וזאת במהלך הפגנה נגד המלחמה השנייה על לבנון ביוני 2006, וזאת למרות שפעיל הימין הוא זה שתקף כמה ממשתתפי ההפגנה, וח"כ ברכה ניסה להדוף אותו מהם. בית המשפט ישמע בשלוש הישיבות הקרובות את העדים מטעם התביעה.

יצוין, כי בית המשפט קיבל באוקטובר 2011 את בקשת צוות ההגנה של ח"כ ברכה, עו"ד חסן ג'בארין וארנה כהן מארגון עדאלה, וקבע שחלה חסינות וביטל שניים מארבעת פרטי האישום נגד ברכה. פריט האישום הראשון שבוטל היה העלבת שוטר במהלך הפגנה נגד המלחמה השנייה על לבנון ביוני 2006, והשני היה הכשלת שוטר בעת מילואי תפקידו במהלך הפגנה בנצרת של משפחות הרוגי אוקטובר 2000 לאחר סגירת תיקי החקירה בהריגת ילדיהם.

עו"ד ארנה כהן מעדאלה ציינה כי "בכוונת צוות ההגנה להוכיח כי לא ח"כ ברכה הוא שעבר על החוק באותו האירוע אלא דווקא אנשי כוחות הביטחון, שנקטו באלימות לא מוצדקת כלפי משתתפי תהלוכה לא אלימה. באותו המקרה מסתערבי יחידת מצדה של שב"ס, פעלו במקום באופן בלתי חוקי, זרקו אבנים ויצרו עימות ויצרו את התירוץ לשימוש החיילים בירי גז מדמיע, כדורי גומי ורימוני הלם וכן במעצרים של מפגינים. בכוונת ההגנה להוכיח כי הטענות כלפי ח"כ ברכה הינן חסרות כל בסיס עובדתי ומשפטי."