משלחת בני נוער יהודים וערבים מעכו צעדו היום (ב') במצעד החיים באושוויץ יחד עם אלפי צועדים מכל רחבי הארץ והעולם. בראש המשלחת העירונית עומד ראש העיר עכו שמעון לנקרי. לצד חברי המשלחת מעכו צעדו בני נוער גרמנים מהעיר רקלינגהאוזן שבגרמניה – העיר התאומה של עכו

המסע המרגש בפולין חלף בביקור באתרים רבים כדוגמת בית הקברות היהודי, בית היתומים של יאנוש קורצ'אק, מסלול הגבורה באומשלאגפלאץ ובטרבלינקה. התלמידים ביקרו גם במיידניק ובישיבת חכמי לובלין. המסע כלל ביקור בקרקוב, בגטאות ובמחנות ההשמדה והוא נחתם במצעד החיים באושוויץ.

המשלחת העירונית מורכבת מבני נוער בכיתות יא' מבתי הספר אורט דרסקי, אורט חילמי שאפעי וממפתן. את המשלחת העירונית הובילו מנהלת שלוחת בית היימן, סיגלית הופרט-שגב ומנהל יחידת הנוער העירונית מאור בנזינו מטעם רשת המתנ"סים בעכו.

במהלך הביקור בפולין פגשו חברי המשלחת בני נוער מהעיר התאומה רקלינגהאוזן שבגרמניה והשתתפו ברב שיח סביב נושא השואה. חברי המשלחת קיימו עצרת זיכרון במחנה ההשמדה בטרבלניקה, ומשם שודר נאומו של ראש העיר שמעון לנקרי בעצרת הזיכרון שהתקיימה באודיטוריום בעכו.

בנאומו אמר ראש העיר: "מחנה טרבלינקה הוא אחד המפעלים המוצלחים והיעילים ביותר אשר בנו הנאצים על אדמת אירופה. מפעל ענק ומפואר של רצח עם. כאן על אדמת טרבלינקה הארורה נרצחו ונטבחו מאות אלפי יהודים אשר הובלו למותם מכל קצות אירופה. צעדיי וצעדינו כבדים, רגלי ורגלינו כושלות. הידיעה כי אנו דורכים על אדמה רוויה בדמם של רבבות יהודים נשים, גברים, ילדים וילדות אשר נרצחו כאן במקום הזה ללא אבחנה וללא רחמים – ורק בשל היותם יהודים". ראש העיר אמר, כי הוא מלא הערכה כלפי בני הנוער, וכי החוויות העוצמתיות שחוו במסע ייחקקו בליבם וילוו את דרכם. "אני משוכנע כי כפי שאתם ניצבים כאן היום יהודים וקבוצת ערבים כאחד, כך נוכל גם אנחנו לעמוד על אדמת מדינת ישראל הנפלאה לבנות עתיד טוב יותר עבורנו ועבור כולנו", אמר לנקרי.