אם אחד העובדים שלך מבקש ממך לכתוב לו מכתב המלצה לעובד, חשוב מאוד שתדע שמדובר על מכתב יקר ערך שעלול להשפיע באופן מהותי על עתידו של העובד ועל המשך הקריירה המקצועית שלו. על אף שלא מעט מעסיקים אינם עושים עניין גדול ממכתב המלצה, ישנם מעסיקים אשר מבינים כי למכתב שלהם יש כח והשפעה ועל כן, עליהם לעשות כל מה שניתן עבור העובד שלהם ולהעניק לו מכתב המלצה איכותי ומפורט ולא מכתב אשר מטרתו היא לצאת לידי חובה בלבד. אם התבקשתם לכתוב מכתב המלצה לעובד ואתם תוהים כיצד כותבים מכתב שכזה בצורה הטובה והיעילה ביותר, המאמר הבא הוא בדיוק עבורכם.

קרא עוד...

יפעת פנחס - צילום: ג'ייסון גולד

רבות נכתב כבר על כך שמשבר הקורונה טומן בחובו קשיים ואתגרים בסקאלה שעוד לא הכרנו, ושיש בכך גם הזדמנות להתפתחות אישית ותעסוקתית. מציעים לנו להתחבר לעצמנו ולהמציא את עצמנו מחדש. מה יש בפסיכולוגיה של משבר הקורונה שיכול לאפשר את זה ואיך נוכל למנף זאת לטובתנו, גם ובמיוחד בחזרה לשגרה?

קרא עוד...

עמית בר-קמה, יועצת בכירה בתהליכי משאבי אנוש. צילום: מאור אדר

ימי הקורונה מאתגרים מאוד את עולם התעסוקה, העבודה והקריירה. מנהלים רבים נאלצים להתמודד עם אין ספור שאלות בנושאי פיטורין, חל"ת, העסקה מרחוק ועוד. אי הוודאות הובילה להקפאת תהליכי הגיוס כמעט לגמרי. ואולם, אסור לשכוח את היום שאחרי. על כל ארגון להתוות לעצמו אסטרטגיית יציאה מהסגר שכוללת גם המשך תהליכי גיוס. מאמר זה מתווה את עקרונות הגיוס מרחוק, והוא עשוי לסייע למנהלים, אנשי משאבי אנוש ומגייסים.

קרא עוד...

כתבה פרסומית בשיתוף מימון ישיר

הסבה מקצועית זהו אחד המהלכים הנפוצים בשוק העבודה 2020. כיום, יותר ויותר אנשים מחשבים מסלול מחדש בדרכם ממקצוע אחד למשנהו. ככלל, מדובר במהלך מבורך, ויחד עם זאת גם באירוע לא פשוט ורב השלכות, שיש לתכנן את מהלכיו היטב ולבצעו בצורה מושכלת ואחראית. בכתבה זו נציג כמה טיפים שיסייעו לכם לעשות זאת נכון.

קרא עוד...

אפשר לראות בשוק הישראלי שנשים מובילו במגוון של תחומים ובעיקר בעולם הפיננסים. החל ממנהלות של גופים מסחריים ועד עמדות מרכזיות בפיקוח כלכלי ופיננסי ועד יזמיות פורצות דרך בשירותים מתקדמים וטכנולוגיה. יש אין סוף מאמרים הבוחנים את ההצלחה של נשות עסקים. מנסים להבין איזה כוח יש להן שאין לגברים. למה הרבה פעמים נוכחותה של אישה מרככת את האווירה העסקית ואפילו מובילה לתוצאות רצויות.

קרא עוד...