מרצ מציבה יעד של שני מנדטים מהמיגזר הערבי: מפלגת השמאל היחידה בישראל היא היחידה שהשיקה קמפיין בערבית. הקמפיין מתמקד בסוגיות החברתיות במיגזר הערבי שאף מפלגה איננה עוסקת בהן: פשע, עוני, משבר הדיור, המחסור בכיתות לימוד ועוד. זהבה גלאון: "אני קוראת לערביי ישראל, אל תצטרפו למפלגת המדוכדכים והמיואשים – צאו להצביע"

מרצ השיקה היום את קמפיין הבחירות שלה בערבית במסיבת עיתונאים בנצרת. בכך הפכה מרצ למפלגה הציונית היחידה הפונה ישירות אל ערביי ישראל, ולמפלגה היחידה המנהלת קמפיין על נושאים פנימיים במגזר הערבי.

קמפיין הבחירות של מרצ מורכב מסדרת כרזות עליהן מתנוססת תמונתו של פריג' עיסאווי, מועמד מרצ לכנסת. סיסמת הקמפיין היא "הבית שלי הוא האג'נדה שלי".

הכרזות עוסקות בנושאים חברתיים ופנימיים במגזר הערבי אשר לטענת אנשי מרצ אינם מטופלים ע"י אף מפלגה:

"פשיעה במגזר הערבי – זאת האג'נדה שלי " – 67% מהמעורבים במקרי רצח הם מהמגזר הערבי. האג'נדה שלי – להיאבק בפשיעה במגזר הערבי! (כרזה 5)

"עוני במגזר הערבי – זאת האג'נדה שלי" – לפי נתוני המועצה לשלום הילד 65% מהילדים במגזר הערבי חיים מתחת לקו העוני. זאת האג'נדה שלי (כרזה 3)

"השפה שלנו, הזהות שלנו, התרבות שלנו – הבית שלי הוא האג'נדה שלי" – אלפים מערביי ישראל חיים בכפרים בלתי מוכרים. הכרה בכפרים הבלתי מוכרים – זאת האג'נדה שלי (כרזה 9)

"הקצאת קרקעות למגזר הערבי – היא האג'נדה שלי" – למגזר הערבי מוקצים רק 3% מקרקעות המדינה, למרות שאנחנו 20% מהאוכלוסייה. זאת האג'נדה שלי – (כרזה 7)

"המאבק נגד חקיקה גזענית – זאת האג'נדה שלי: חוק הנכבה, חוק שלילת האזרחות, חוק החרם, חוק ועדות קבלה - מרצ תיאבק לבטל אותם, זאת האג'נדה שלי" (כרזה 6)

"אבטלה במגזר הערבי – זאת האג'נדה שלי" – אחוז האבטלה במגזר הערבי הוא פי 4 מהממוצע הארצי – זאת האג'נדה שלי.(כרזה 4)

"חינוך במגזר הערבי - זו האג'נדה שלי" – בשנת 2016 המחסור בכיתות לימוד במגזר יגיע ל- 2,116 כיתות לימוד. החינוך של הילדים שלנו – זאת האג'נדה שלי" – (כרזה 2)

עיסאווי פריג', מועמד מרצ לכנסת (מקום 5), אומר כי: "המגזר הערבי זקוק היום לקול ברור שייצג את המצוקות האמיתיות שקורות בתוך הבית, אין ספק שמרצ תהיה הקול הזה. המסר שלנו נקלט היטב במגזר הערבי ואני צופה לנו הצלחה גדולה."

זהבה גלאון, יו"ר מרצ: "היעד של מרצ הוא להגיע לשני מנדטים לפחות במגזר הערבי. מרצ היא היום מפלגת השמאל היחידה בישראל, שמתחייבת למצביעיה כי בשום פנים ואופן לא תשב בממשלת נתניהו. אנחנו גם היחידים שמתחייבים מול ערביי ישראל להיות הקול הרם והברור שייצג אותם בכנסת, גם בנושאים החברתיים והאזרחיים, גם במאבק נגד הגזענות ובוודאי במאבק על השלום. אני קוראת לערביי ישראל: אל תצטרפו למפלגת המדוכדכים והמיואשים, צאו להצביע".