כלים

"העיר עכו אינה בעדיפות עליונה להקמת חוות הגז", כך אמר בסוף השבוע שעבר מתכנן הערים גידי לרמן, המשמש כיועץ לוועדת העורכים הבוחנת את החלופות להקמת חוות הגז. דבריו נאמרו במסגרת פגישה שהתקיימה בעיריית עכו, ובה השתתפו יועץ ראש העיר והפרויקטור ישראל בן עזרא וחברת מועצת העיר אביבה גלעד המובילים מטעם ראש העיר שמעון לנקרי את המאבק נגד הכוונה להקים חוות גז בעיר

לרמן בפגישה במשרדו של בן עזרא(צילום: עיריית עכו)

לרמן ציין, כי בימים אלה הם בודקים היתכנות של החלופות השונות ולאחר ביצוע תסקיר סביבה תוצענה שתי חלופות לקראת ההחלטה.

במהלך הפגישה הציג בן עזרא את המהפכה שחולל ראש העיר עכו בשנים האחרונות בעיר, ואשר הפך אותה לעיר אטרקטיבית ומתחדשת. "ברור לחלוטין שאם מפעל גז יקום בעכו הוא יהרוס את כל ההישגים של העיר, יגרום לעזיבה של מפעלים ויפגע פגיעה קטלנית בתיירות ובערכי הנכסים של העיר", הסביר בן עזרא. לדבריו, גם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן כבר סבור, כמו מטה המאבק שמפעל הגז צריך לקום אך ורק על גבי אסדה בים ולא ביבשה.

לרמן ציין בפגישה, כי להקמת חוות הגז בעכו יש חיסרון גדול והוא בקושי להעביר צינורות מעכו לרשת הצינורות המזרחית (חוצה ישראל). "עכו היא נכס לאומי אטרקטיבי שיש לשמור עליה ולא חלילה לגרום לה להפוך לנטל", אמר בן עזרא.

לאחר הפגישה בעירייה נסע לרמן עם בן עזרא למלון חוף התמרים, שם נפגשו עם בעלי המלון צביקה אולשביצקי שסיפר על התכניות להכפלת שטח המלון, אך באותה נשימה הסביר, שאם ייבנה מפעל גז טבעי בעכו, הדבר יגרום לנזק אדיר לאזור.

במסגרת המאבק נגד הכוונה להקים חוות גז בעכו התקיימו כמה פגישות בין השאר עם השר להגנת הסביבה ועם יו"ר הוועדה המשותפת של ועדות הפנים והגנת הסביבה וועדת הרווחה והבריאות לנושא בריאות הסביבה בכנסת, ח"כ דב חנין.

חנין ציין, כי מפרץ עכו הוא נכס מיוחד לכל אזרחי ישראל, ולכן אסור לסכן את האזור המיוחד ואת עתידו בהקמת מתקן גז ענקי ומסוכן. "כמי שתומך בהבאת גז לישראל, אני מצדד במיתקן ימי- זה בטוח יותר, נקי יותר, זה קורה בעולם ויכול לקרות גם אצלנו", הוסיף חנין. בסוף השבוע צפוי בן עזרא להיפגש בעירייה גם עם מנכ"ל דלק תשתיות שרכשו את שטח מפעל תעשיות אלקטרו כימיות בעכו.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS