פיילוט חדש למערכת "מסר אישי", מערכת מידע חדשנית שתשלח התרעות לשעת חירום לתושבים באינטרנט ובסלולארי כהודעות SMS - "מסר אישי בהתיישבות" - תוכנית משותפת לפיקוד העורף ולמועצה אזורית שומרון יצאה לדרך ביישובים רבבה ואבני חפץ

תוכנית פיילוט חדשה יצאה לדרך ברבבה ואבני חפץ, שניים מיישובי המועצה האזורית שומרון במטרה לשפר את יכולת התגובה של מערך החירום ושל כלל התושבים ביישובים. במסגרת התוכנית, פיילוט של פיקוד העורף והמועצה האזורית, הופעלה מערכת המידע "מסר עירוני - CityAlert", אשר מאפשרת עדכון מיידי של הציבור בעת אירועי חירום.

המערכת פרי פיתוחה של חברת אויגילו - eVigilo - הישראלית מאפשרת לכל תושב לקבל התרעות ומידע בזמן חירום באמצעות כלל האמצעים העומדים לרשותו - מחשב ביתי ונייד, טלפון סלולארי חכם, דואר אלקטרוני, טלפון נייח ונייד, הודעת sms ועוד.

בנוסף, לחצן מצוקה אינטראקטיבי מבוסס מיקום משולב בכלל יישומי הקצה הפועלים במגוון רחב של מכשירים כגון טלפונים ניידים ומחשבים ומבטיח תגובה מידית של גורמי הביטחון. המערכת מחוברת למספר רב של חיישנים ובזמן חירום (ושגרה) יכולה להעביר התרעות לכלל האוכלוסייה בזמן אמת במגוון אמצעי הפצה תוך שניות ספורות.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין אמר כי "מועצה אזורית שומרון זכתה לאחרונה באות המועצה המצטיינת מטעם פיקוד העורף ועל כן היא המקום הראוי לערוך בו את הפיילוט. חברת אויגילו היא מקצוענית ועומדת בקדמת חזית הטכנולוגיה בתחום, אני מקווה ומאמין שהצירוף של השניים הללו יוביל להצלחת הפיילוט למען שיפור בטחון תושבי האזור"

"כחברה ישראלית אנו גאים להיות שותפים בניסוי שיאפשר לאוכלוסייה לקבל עדכונים והתרעות בזמן אמת ובמהירות שיא בזמן חירום" אמר השבוע גיא וייס מנכ"ל אויגילו, "יש חשיבות עצומה לידע את הציבור במהירות בזמן חירום, לבטח ולבטח במערכת היכולה להציל חיים. אנו מקווים כי הפיילוט יושלם בהצלחה וכי נוכל לפתח את המערכת גם ליישובים נוספים ברחבי המדינה"

אויגילו הינה חברה ישראלית המובילה בעולם בפיתוח פתרונות התרעה והפצת מידע לציבור בתקשורת רב- ערוצית ומבוססת מיקום. מערכות אויגילו מותקנות בארץ ובעולם. בישראל נבחרה אויגילו ע"י פיקוד העורף לפתח את מערכת ההתרעות הלאומית של מדינת ישראל "מסר לאומי" הכוללת הפצת הודעות דרך רדיו, טלוויזיה, טלפונים סלולאריים, סירנות ואינטרנט, תוך חיבור אל מגוון רחב של חיישנים.