ברנרד רסקין, מנכ"ל רי/מקס ישראל, אמר את הדברים עם הצגת נתוני חודש דצמבר האחרון שהיה החודש הטוב בתולדות הרשת - רסקין: "המצב לא גרוע כפי שמתארים אותו; אני שומע אנשים שנותנים תחזיות אפוקליפטיות ולא מצליח להבין על מה הם מסתמכים"

ברנרד רסקין(צילום: יורם בן סעדון)קיפאון בשוק הנדל"ן? ברשת רי/מקס דווקא מדווחים היום על כך שחודש דצמבר האחרון היה החודש הטוב בהיסטוריה של הרשת, במהלכו נרשמה עלייה של 7% בהכנסות מעמלות. השיא הקודם של הרשת נקבע בדצמבר אשתקד. "זה מאוד משמעותי שדווקא בחודש הזה הגענו לשיא חדש בהכנסות הסניפים", אומר היום ברנרד רסקין, מנכ"ל הרשת.

51% מההכנסות הרשת נרשמו בחציון הראשון של השנה ו-49% מההכנסות היו בחציון השני של השנה. הנתונים מראים שכמעט ואין הבדל בין החלק הראשון ובין החלק השני של השנה, שכן בשל המצב כיום היה צפי לירידה תלולה בחציון השני.

עם זאת, נרשמה ירידה של 3% במספר עסקאות דצמבר לעומת דצמבר 2010, אך בכל זאת ההכנסות גדלו. "הסיבה לכך נעוצה בעיקר בתמהיל העסקאות בדצמבר. השנה יש פחות דירות זולות למשקיעים ויותר דירות יקרות יותר למשפרי דיור", מסביר רסקין. בכל מקרה, שנתית, יש עלייה של 6% במספר העסקאות לעומת שנה שעברה ועלייה של 12% בהכנסות.

ברנרד רסקין, מנכ"ל רימקס ישראל, אמר עם הצגת הנתונים המפתיעים: "אנחנו עושים עסקים מצויינים כיום, גם בשוק שבו כולם מדברים על קיפאון. לדעתי, השימוש במילה קיפאון משרת אינטרסים פוליטיים, אבל לא משקף את המציאות. ראייה לכך - חודש דצמבר האחרון שהיה החודש הטוב ביותר בהיסטוריה של הרשת. במהלך השנה הזו נתח השוק של רי/מקס גדל באופן משמעותי והמצב לא גרוע כפי שמתארים אותו. יש עדיין ביקושים כי אנשים לא קונים מניות, הם קונים בתים. בשוק היד השנייה יש עסקאות והזדמנויות גם במקומות בהם יש עדיין עליית מחירים. אני שומע אנשים שנותנים תחזיות אפוקליפטיות ולא מצליח להבין על מה הם מסתמכים. נכון, יש ירידה בהיקף העסקאות לעומת השנה שעברה, אבל אנחנו עדיין ברמת פעילות הרבה יותר גבוהה מהפעילות הממוצעת בעשור האחרון", מסכם רסקין.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS