מאמן עסקי.  צילום: pixabay

הדבר החשוב ביותר כשמתכננים הקמת עסק הוא ההבנה כי חיוני לשכור את שירותיו של מאמן עסקי. חשיבות זו היא קריטית כאשר מי שמתכננים הקמת עסק עושים זאת בראשונה. תשוקה ומוטיבציה הן מרכיבים חיוניים ועשויים להוות פקטור חשוב בהצלחה, אבל לא די בהן.

לפני ששוכרים שירותי אימון עסקי מבעל מקצוע חשוב לתת את הדעת על הנקודות הבאות:

קרא עוד...

טכנאי קירור

החיפוש אחר מקצוע בו נוכל לעבוד ולהתפרנס בכבוד לאורך מרבית שנות חיינו הופך לקשה יותר ויותר בעידן בו אנו חיים. רמת אי הוודאות בשוק העבודה כיום גבוהה יותר מאי פעם בעבר, והמצב צפוי להפוך רק ליותר ויותר תזזיתי, ועוד פחות וודאי וברור מהיום.

קרא עוד...

קרדיט : Istock

לאחרונה, התפרסמו מספר תקנות המחילות על המעביד אחריות יתרה בנוגע לשגיאות בתלוש השכר של העובד – גם רטרואקטיבית (בפרט בתחום ההפקדה לקרן הפנסיה שלו). אנחנו רואים דגש רב בנוגע לטיפול מסור, מדויק ובזמן – של תלושי השכר ותשלום המשכורת, ובצדק – מדובר בנושא העומד בבסיס מערכת היחסים בין הארגון לכל עובד שלו.

אבל טעויות אנוש מתרחשות, וכאשר תהליך ההפקה של תלושי השכר הוא ידני – אין מנוס משגיאות חישוב המתרחשות מדי פעם. איך תוכלו להגן על עצמכם מטעויות כאלה, שהמשמעות שלהן תופחת והולכת ככל שהגילוי מתאחר?

קרא עוד...

כל פרויקט בנייה, קטן כגדול, משלב בתוכו עשרות רבות של בעלי מקצוע בתחומי העיסוק השונים. בנוסף לבעלי המקצוע, שהם למעשה ספקי השירות בתחומי הבנייה השונים, נדרשת התעסקות עם ספקי סחורות ושירותים, חומרי בניין, אביזרי אינסטלציה וצנרת, חומרי חשמל ועוד מגוון חומרים ומוצרים שתקצר היריעה מלתאר אותם כאן. התפקיד של הקבלן האמון על ניהול ופיקוח בניה הוא לקחת את כלל חומרי הגלם, בצירוף הקבלנים השונים, הפועלים וההון האנושי העומד לרשות המנהל, ולהפיק מהם את התוצאה  הסופית – מבנה העומד על תילו, בהתאם לתוכניות. זאת, תוך עמידה בזמנים, אי חריגה מהתקציב שהוקדש מלכתחילה לפרויקט ועמידה בדרישות האיכות.

קרא עוד...

אתם אוהבים בעלי חיים, אוהבים את התיבול ההרפתקני לחיים ואוהבים אנשים, אבל לא ממש הצלחתם לחבר בין כל האהבות האלה למקצוע שיספק לכם פרנסה טובה וסיפוק אישי ומקצועי. אם המשפט הזה מתאר אתכם, או שאתם יכולים לפחות להתחבר אליו ברמה מסוימת, קורס מדריכי רכיבה טיפולית הוא הדבר הבא שאתם צריכים להקדיש לו את זמנכם ותשומת ליבכם. במסגרת הקורס, תלמדו כיצד למנף את האהבות שלא ממש טיפחתם לאורך השנים, לטובת מקצוע שימלא את זמנכם ביום יום, שיספק לכם פרנסה בכלל לא רעה, ובעיקר יעניק לכם סיפוק אישי ומקצועי בעבודה שמספקת לכם כל יום אתגרים חדשים ותחושת סיפוק עצום על פתרונם.

קרא עוד...

תואר בכלכלה הינו תואר פרקטי ונחשב לתואר המציע מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה לבוגריו. במוסדות לימוד רבים ישנה האפשרות לעשות תואר מואץ הכולל לימודי תואר ראשון ושני בכלכלה ב-4 שנים בלבד, כשאת לימודי התואר השני מתחילים כבר בשנה השלישית.

קרא עוד...