בעידן של היום בשנות האלפיים, ארגונים רבים, נמצאים בתהליכי שינוי מואצים בגלל המצב הפיננסי הלא יציב בעולם כולו. התחרות גוברת, הטכנולוגיה משתנה כל העת וכן, ישנה מגמה של מהפכה בתפיסה הצרכנית, שינויים בדפוסי העסקה וכדומה. בגלל כל העובדות הללו קיים צורך שרק גובר, בהשכרת שירותיו של יועץ ארגוני. למעשה יועץ זה, בקיא בהתמודדות של ארגונים ומנהלים מול נושאים מהותיים אלה. בגלל שענף הייעוץ הארגוני התפתח ונעשה מגוון, ארגונים כבר יכולים לזהות הבעיות שונות. זו הסיבה כי נקיטת ייעוץ מקצועי, זוכה לדרישה רבה וכן, מתפרש כבני בריתם של מנהלים אשר מתמודדים עם מצוקות מורכבות בארגון. מדובר על התאמה של מאפייני המציאות הפוסט-מודרנית.

קרא עוד...

כל מי שמחזיק גינה רחבת ידיים ומחליט להקים בה בריכת שחיה ביתית שתעניק הנאה אדירה ותשדרג את חייהם של כל הדיירים באופן משמעותי, צריך להבין את כל המשמעויות בהחלטה זו. תמיד תוכלו להסתפק בבריכה זולה שמגיעה מוכנה מהמפעל, אולם דעו שמדובר בבריכה שלא תישאר עמידה לאורך שנים. אולם, כשמעוניינים בבריכות שהן מקובעות עמוק באדמה כמו בריכות בטון שקועות, בריכות שמעלות את ערך הבית ומשדרגות את איכות החיים, יהיה צורך להוציא היתר מיוחד מהרשות המקומית שמאשר הקמה של בריכה זו. במקרים אחרים, שהבריכה אינה מקובעת ולא נדרשת חפירה לא יידרש היתר בנייה. בכל מקרה יהיה מומלץ לוודא מול המועצה המקומית לגביי כל הדרישות בהקמה של בריכה ביתית. אז כיצד מוצאים היתר כזה ובמי יש להיעזר? כל התשובות במאמר לפניכם.

קרא עוד...

אם אחד העובדים שלך מבקש ממך לכתוב לו מכתב המלצה לעובד, חשוב מאוד שתדע שמדובר על מכתב יקר ערך שעלול להשפיע באופן מהותי על עתידו של העובד ועל המשך הקריירה המקצועית שלו. על אף שלא מעט מעסיקים אינם עושים עניין גדול ממכתב המלצה, ישנם מעסיקים אשר מבינים כי למכתב שלהם יש כח והשפעה ועל כן, עליהם לעשות כל מה שניתן עבור העובד שלהם ולהעניק לו מכתב המלצה איכותי ומפורט ולא מכתב אשר מטרתו היא לצאת לידי חובה בלבד. אם התבקשתם לכתוב מכתב המלצה לעובד ואתם תוהים כיצד כותבים מכתב שכזה בצורה הטובה והיעילה ביותר, המאמר הבא הוא בדיוק עבורכם.

קרא עוד...

יפעת פנחס - צילום: ג'ייסון גולד

רבות נכתב כבר על כך שמשבר הקורונה טומן בחובו קשיים ואתגרים בסקאלה שעוד לא הכרנו, ושיש בכך גם הזדמנות להתפתחות אישית ותעסוקתית. מציעים לנו להתחבר לעצמנו ולהמציא את עצמנו מחדש. מה יש בפסיכולוגיה של משבר הקורונה שיכול לאפשר את זה ואיך נוכל למנף זאת לטובתנו, גם ובמיוחד בחזרה לשגרה?

קרא עוד...

עמית בר-קמה, יועצת בכירה בתהליכי משאבי אנוש. צילום: מאור אדר

ימי הקורונה מאתגרים מאוד את עולם התעסוקה, העבודה והקריירה. מנהלים רבים נאלצים להתמודד עם אין ספור שאלות בנושאי פיטורין, חל"ת, העסקה מרחוק ועוד. אי הוודאות הובילה להקפאת תהליכי הגיוס כמעט לגמרי. ואולם, אסור לשכוח את היום שאחרי. על כל ארגון להתוות לעצמו אסטרטגיית יציאה מהסגר שכוללת גם המשך תהליכי גיוס. מאמר זה מתווה את עקרונות הגיוס מרחוק, והוא עשוי לסייע למנהלים, אנשי משאבי אנוש ומגייסים.

קרא עוד...

כתבה פרסומית בשיתוף מימון ישיר

הסבה מקצועית זהו אחד המהלכים הנפוצים בשוק העבודה 2020. כיום, יותר ויותר אנשים מחשבים מסלול מחדש בדרכם ממקצוע אחד למשנהו. ככלל, מדובר במהלך מבורך, ויחד עם זאת גם באירוע לא פשוט ורב השלכות, שיש לתכנן את מהלכיו היטב ולבצעו בצורה מושכלת ואחראית. בכתבה זו נציג כמה טיפים שיסייעו לכם לעשות זאת נכון.

קרא עוד...