שלוש פלישות לאדמות מדינה בשטחים החקלאיים בסמוך לאיזור התעשייה בני ברק פונו בשבוע האחרון על ידי מינהל מקרקעי ישראל והעירייה. במינהל מזהירים: נתבע את הפולשים בגין העלויות הכספיות של הפינויים

פקחי מינהל מקרקעי ישראל מפנים את הסוסים מחוות הסוסים הפיראטית בצפון בני ברק(צילום:מנהל מקרקעי ישראל)

מינהל מקרקעי ישראל פועל נמרצות לפינוי פלישות לשטחים החקלאיים שמצפון לעיר בני ברק, בתחום איזור התעשייה של העיר, פלישות שהפכו לתופעה. בשבוע שעבר פינו מפקחי המינהל ומפקחי עיריית בני ברק שלוש פלישות לאדמות מדינה על תוואי הכביש החדש המקשר בין בני ברק לקריית אריה.

הפלישות "הטריות", שהתגלו בימים האחרונים, בשתי נקודות שונות לאורך הכביש, כללו הצבה של ציוד ומכולות, במסגרת ניסיון השתלטות של גורמים מקומיים על אדמות מדינה. באחד המקרים, בסמוך למתחם "אוטו דיל" הישן, הקימו הפולשים על אדמות המדינה חוות סוסים וחמורים. מפקחי המינהל פינו השבוע את הפלישות, שכללו את חוות הסוסים והחמורים וציוד שהוצב בשתי נקודות אחרות באיזור.

מפקחי מחוז ת"א במינהל מקרקעי ישראל מאתרים בתקופה האחרונה מספר רב של ניסיונות לבדוק את עירנותם, ואת מהירות תגובתם להשתלטות על קרקעות מדינה, באמצעות הצבת ציוד ומכולות. מפקחי המינהל עובדים בחודשים האחרונים במרץ בפינוי ניסיונות הפלישה, ומפנים את הפלישות עוד בטרם מצליחים הפולשים לגדר את הקרקע אליה פלשו. בשבוע הקרוב צפויים פקחי המינהל לפנות שוב פלישות קרקע באזור צפון בני ברק.

"אנו נחושים לגדוע את ניסיונות הפלישה ותפיסת השטחים על ידי מסיגי הגבול. בכוונתנו לתבוע את הפולשים על ההוצאות הכרוכות בפינוי החוזר והנשנה של פלישות לשטחי המדינה, כולל ההוצאות של הציוד המכני ושכר המפקחים. מי שמנסה להשתלט על אדמות מדינה הוא בגדר עבריין ופועל כנגד האינטרס הציבורי, ודינו להיתקל בתגובה קשה מצידנו" אומר יוסי כהן ממונה הפיקוח במחוז ת"א של מינהל מקרקעי ישראל.