שרי האוצר והתמ"ת חתמו היום על צו העלאת תעריפים למעונות היום. על פי הצו תעריף מעונות היום יעלה השנה בכ- 7%, עלייה אשר נובעת ברובה מתוספות השכר שניתנו למטפלות במסגרת ההסכמים הקיבוציים ומהחזר דמי ההבראה. צו השרים אישר את התעריף שנקבע על ידי ועדה מקצועית בין משרדית, באופן גורף לכלל מעונות היום המפוקחים על ידי משרד התמ"ת

כלים

הסיבה להעלאת התעריפים המשולמים על ידי ההורים נובעת מהגידול בשכר המטפלות במעונות אלו שעלה ביותר מ-5% לאחרונה. התעריף משקף שכר מטפלות שגבוה משמעותית משכר מינימום בשיעורים של 40%-60%. שכר זה כולל גם תוספות של ביגוד, נסיעות, טלפון, השתלמויות, תוספת כפיים ותוספות נוספות.שכר המטפלות כפי שמחושב בתעריף נע בין 5,450 ש"ח ל-6,270 ש"ח )לא כולל עלויות מעסיק נוספות – כלומר מדובר בשכר בפועל!).

כזכור, המטפלות מועסקות על ידי ארגונים שונים המפעילים את מעונות היום (לדוגמת נעמ"ת, ויצ"ו וכו'). במידה ומטפלות מרוויחות פחות מהשכר המחושב בתעריף, הרי שהדבר יכול לנבוע משני גורמים אפשריים: החלטה של הגוף המעסיק לשכור מטפלות בחלקיות משרה במקום מטפלות במשרה מלאה, או החלטה של הגוף המעסיק לשלם למטפלות שכר הנמוך מהשכר המגולם בתעריף.

שכר המטפלות נקבע על ידי המעסיק בפועל והם למעשה רשאים לקבוע אותו בהתאם לשיקול דעתם תוך שימוש במקורותיהם.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

אוג 21, 2019

איך להיות כוכבת ברשת? המדריך המלא

מאמרים - חברתי
יול 21, 2019

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם