כלים

כחלק מההערכות לתקציב 2011-2012 , אושרו היום בוועדת כספים צו תעריף המכס ומס קניה וצו הטלת בלו הקובעים כי, החל מיום ה- 01.01.11 יועלה המס על ליטר בנזין וסולר ב- 20 אג' ובתחילת ינואר 2012 יועלה המס ב- 20 אג' נוספות. בנוסף בהתאם לצו שאושר יועלה המס על הפחם ב-34 שקלים חדשים לכל טונה בשנת 2011, וב-34 שקלים נוספים בשנת 2012.

MG_2484עוד נקבע בצו כי המס על הפט קוק שהוא דלק המשמש בתעשיית המלט, יועלה רק בשנת 2014 ב- 68 שקלים.

ח"כ שי חרמש, נציג קדימה בוועדת הכספים, בתגובה להחלטת הוועדה לייקר את הדלק והסולר: "נתניהו מזכיר לי את השיר "סבתא בישלה דייסה"- לחרדים הוא נתן, לעשירים הוא נתן, למתנחלים הוא נתן ורק לאזרחים, שעל כתפיהן מתקיימת המדינה, לא נשאר.

רוה"מ בחר להוריד את מס ההכנסה, הנחה המיועדת מטיבה לעשירים יותר, שכן נהנים ממנה רק המגיעים לסף המס. בכך הוא יצר חור תקציבי של 4 מיליארד ₪ אותו הוא ממלא באמצעות הכבדת הגביה על השכבות החלשות, שכן מיהם הסובלים העיקריים מייקור הסולר והדלק?

ייקור הסולר טומן בחובו גל עליות מחירים מיידי שייקר את התחבורה הציבורית, את מחיר הלחם , את עלות ייצור החשמל, את מחירי המלט, וכמובן יפגע בעיקר בתושבי הפריפריה שישלמו יותר בשל מרחקי הנסיעה ועלויות התובלה אליהם. עצם העובדה כי האוצר טוען כי הייקור בא לסייע לאיכות הסביבה ויוביל לשימוש מוגבר בתחבורה ציבורית, היא בדיחה עצובה. לא רותמים את המרכבה לפני הסוסים, קודם שישפר את התחבורה הציבורית ואח"כ שיעלה את מחיר הדלק".

בדיון בוועדת הכספים קרא סגן יו"ר הכנסת, ח"כ מגלי והבה: "נתניהו החליט להתעלל בציבור ומוכיח יום אחר יום שמי שמרים בסופו של דבר את החשבון עבור ממשלתו המנופחת ועבור תשלומיו לשותפיו הקואליציוניים על מנת שיוכל לשרוד בכל מחיר - הוא האזרח הקטן. נתניהו הבטיח להוריד מיסים ובפועל מעלה את מחירי המלט על מנת שלא נוכל לבנות, מעלה את מחירי הדלק על מנת שלא נוכל לנסוע ומעלה את מחירי המים על מנת שלא נוכל לחיות."

כמו כן ציין חבר הכנסת: "אני סומך ידו של חבר הכנסת יצחק ועקנין, מדובר בחבר קואליציה אשר אינו יכול לראות את העוול אשר נעשה בממשלה ועל-כן לקח על עצמו את ההחלטה של להתנגד לתקציב".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS