השבוע, החל גיוס בני ישיבות ההסדר ליחידות הקרביות בצה"ל במסגרתו כ-84% מהמתגייסים ישתלבו ביחידות השדה. איתן עוזרי מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר: "ניתן לראות כי המוטיבציה לשירות קרבי גבוהה במיוחד ונלחמים על כל מקום פנוי ביחידות הקרביות"

בתחילת שבוע (א') נפתח גיוס מחזור אוגוסט ליחידות הקרביות. כ-40 תלמידי ישיבות ההסדר התגייסו ביום א' לחטיבת גולני ומספר דומה של תלמידים התגייס היום לחטיבת גבעתי ולחיל מודיעין שדה. בחטיבת כפיר ישתלבו תלמידי ישיבות ההסדר בשלוש מחלקות, ובשתי מחלקות בחיל השריון (כ-50 חיילים).

במהלך השבוע, צפויים להשתלב תלמידי ישיבות ההסדר בחטיבת הנחל, ובמחלקה מוקטנת בחטיבת הצנחנים (25 חיילים). בנוסף, כ-80 תלמידים מישיבות ההסדר יתגייסו בשבועות הקרובים במסלולים לא קרביים בצה"ל.

בסה"כ כ-500 תלמידים מתגייסים החודש, מתוחם כ-84% ליחידות קרביות. לבקו"ם הגיעו יחד עם המתגייסים ומשפחותיהם, רבני הישיבות בהן לומדים החיילים הטריים וכן מנכ"ל וסמנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי ואליעזר (לייזר) דויטש.

"ניתן לראות כי המוטיבציה לשירות קרבי גבוהה במיוחד", מדגיש איתן עוזרי והוסיף כי "נלחמים על כל מקום פנוי ביחידות הקרביות. הבחורים להוטים לשרת את עם ישראל והמדינה".

בין המתגייסים הטריים ניתן היה לפגוש השבוע בבקו"ם קבוצות של צעירים בני העדה האתיופית אשר לומדים בישיבת ההסדר אור מאופיר- מכינה ייחודית לבני העדה. כ-20 תלמידים התגייסו למסלולים קרביים בחטיבת כפיר וגולני מתוכם שני אחים אשר עלו ארצה לפני 7 שנים וכיום עומדים לשרת במסלול קרבי.