מרכז מבקרים חדש יוקם ביישוב כפר עציון ויבטא את המורשת העשירה של יישובי גוש עציון ממלחמת השחרור ועד היום בעזרת תומכים רבים מתוכם משרד ראש הממשלה אשר מוביל את הפרויקט מזה שלוש שנים. מחר (ו'), יתקיים טקס הנחת אבן פינה למרכז המבקרים החדש בהשתתפות כ-120 חברי משלחת ה-JNF אשר מלווים את הפרויקט בעזרת קרן גוש עציון לפיתוח. דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון: "רק מתוך הזיכרון,ניתן להבטיח את עתידנו ולכן אנו גאים להוביל את פרויקט חידוש מרכז המבקרים בכפר עציון לחיזוק הנצחת המורשת של האזור כולו"

מחר (ו') יתקיים טקס הנחת אבן פינה למרכז המבקרים החדש בכפר עציון.

מרכז המבקרים כפר עציון היה מראשוני המרכזים שאושרו בתכנית המורשת "תמר" של משרד ראש הממשלה. פרויקט חידוש המרכז מוערך ב-10 מיליון ₪ ויכלול מיצג חדש בדמות סרט עלילתי דרמתי המעביר את סיפור גוש עציון ערב מלחמת העצמאות, חלל חוויתי נוסף יכלול הפעלות אינטראקטיביות ודינאמיות אשר יגרמו למבקר להרגיש חלק מהתקופה ולהבין לעומק את הדילמות שחוו המתיישבים במקום.

דוידי פרל, ראש מועצת גוש עציון: "רק מתוך הזיכרון, ניתן להבטיח את עתידנו ולכן אנו גאים להוביל את פרויקט חידוש מרכז המבקרים בכפר עציון לחיזוק הנצחת המורשת של האזור כולו. זו גם הזדמנות להודות ולהוקיר לתומכינו הרבים מתוכם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מזכיר הממשלה צביקה האוזר וחברי ה-JNF אשר יגיעו במיוחד לאירוע".

בשנה האחרונה חברה קרן גוש עציון לפיתוח ל-JNF לטובת גיוס תרומות למרכז החדש. ביום שישי הקרוב, תגיע להנחת אבן פינה בכפר עציון משלחת מיוחדת של כ- 120 חברים מטעם ה-JNF , אשר מלווים את הפרויקט.

מאז שהוקם לפני כ-28 שנה, הפך מרכז המבקרים בכפר עציון והחיזיון האור קולי שבמקום לאתר מורשת משמעותי אשר מושך עשרות אלפי מבקרים בשנה.

המיצג אור-קולי ואתר ההנצחה בכפר עציון מספרים את פרשת הגבורה של מתיישבי גוש עציון – ההתיישבות והמערכה וממחישים את הדרמה רבת העוצמה שהתחוללה במקום עבר מלחמת השחרור.

תכנית חידוש מרכז המבקרים בכפר עציון הינה בשיתוף המועצה האזורית גוש עציון, קרן גוש עציון לפיתוח, עמותת "בני גוש עציון" (יתומי וילדי כפר עציון), משרד ראש הממשלה, הקרן קיימת לישראל, משרד החקלאות, החברה הממשלתית לתיירות, ומשרד הביטחון. למרכז החדש תומכים רבים מחו"ל ומהארץ ביניהם משפחת לוורנט,אשר האולם הכניסה של המרכז מוקדשת לזכר בנם אוריאל ז"ל אשר נפל במהלך בשירותו בצה"ל.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS