הקמפיין הארצי למען תחבורה ציבורית בשבת עולה מדרגה – תנועת ישראל חופשית תקיים ביום שישי ה-20 באפריל בשעה 11:30 צעדה מכיכר דיזינגוף לכיכר הבימה בתל-אביב. הצעדה תתקיים לקראת הדיון בהנהלת עיריית ת"א שתגבש ביום שני ה- 23/4 את הצעתה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, למשרד התחבורה

כלים

עד עתה, מעל חמש מאות אנשים הצטרפו לאיוונט שפתחה התנועה בפייסבוק וצפויים להשתתף בה נציגים מכל סניפי התנועה ברחבי הארץ.

יצויין, כי ההצעה לתחבורה ציבורית בשבת שהועלתה לראשונה בעיריית תל אביב, עלתה במספר רשויות ברחבי הארץ ועיריית הרצלייה אף העבירה הצעה התומכת בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת שהועברה כבר לדיון במשרד התחבורה.

מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית", מסר כי היום ברור מכל סקר ומחקר כי רוב הציבור הישראלי תומך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת. הצורך בתחבורה ציבורית נהיר ומובן גם לרשויות המקומיות אבל ההתנהלות העיקשת של ממשלת ישראל משמרת מצב בו מרבית אזרחי ישראל מוציאים את עצמם בני ערובה של סטאטוס קוו אנכרוניסטי.

גיצין הדגיש כי תנועת "ישראל חופשית" מתכוונת להמשיך ולמחות עד אשר השר יציג עמדה הגונה ומאוזנת שמעניקה לכלל הציבור בישראל את הזדמנות להתנייד בשבת ואת האפשרות לוותר על כלי הרכב העומדים לרשותם שהפכו מזמן לנטל וזאת, בעיקר בתקופה בה הממשלה מעלה באופן חסר פרופורציה את מחירי הדלק.