מחר, יום ו' 28.7.2011, בשעה 12:30, יגיעו סטודנטים פעילי מאבק דיור למגדלי אקירוב בתל אביב ויפריחו אוהל למרומי המגדל. במקביל הם יניחו פצצות סירחון בשטח המגדלים, זאת כמחאה על הבטחות ראש הממשלה נתניהו הנתפסות בעיניהן כ"מגדלים פורחים באוויר"

כלים

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים: "שבוע נוסף של מאבק על דמותה של מדינתו נגמר וראש הממשלה אומנם הציג את תוכניתו לפיתרון המשבר, אך עדיין לא הודיע מהיכן יגיע המימון להוצאתה לפועל, ולא הציג פתרונות לבעיות הרבות הקיימות בה. אנו דורשים מנתניהו להסדיר תוכנית לדיור בר השגה לכל אזרחי המדינה בחקיקה ולהפסיק להפריח הבטחות".

בנוסף הסתבר היום כי עצורי מחאת הדיור מירושלים יוכלו להשתתף בעצרת המחאה במוצ"ש.

ביום שני האחרון נעצרו מפגינים רבים שהשתתפו במחאת הדיור בירושלים. חמישה-עשר מביניהם שוחררו מהמעצרים בתנאי שחרור מגבילים חמורים שאסרו עליהם להשתתף במחאה או הפגנה מכל סוג בכל הארץ, למשך שבוע ממועד שחרורם מהמעצר. משמעות המגבלות כללה בין היתר איסור על השתתפות במצעד הגאווה בירושלים או בעצרות המחאה המתוכננת למוצאי שבת.

בעקבות ערר שהגישה האגודה לזכויות האזרח בשם עשרה מהפעילים, הוסכם כי תוקפם של תנאי ההגבלה יצומצם כך שהפעילים רשאים כעת להשתתף במצעד הגאווה בירושלים ובעצרות המחאה במוצ"ש. כזכור, הבוקר הוחלט בבית המשפט המחוזי בת"א על הסרת צווי ההגבלה שנקבעו למפגינים שנעצרו בהפגנה במוצאי שבת בתל אביב.

לדברי עו"ד אן סוצ'יו מהאגודה לזכויות האזרח שייצגה את המפגינים, "נראה כי המשטרה מפנימה בהדרגה כי לא ראוי לפגוע בחופש הביטוי של מפגינים לא-אלימים באמצעות צווי הגבלה והרחקה. אני מקווה כי בהמשך, לא ניתקל עוד בהתעמרות מיותרת מצד הרשויות".

בשעות אלה מחלקים פעילים במאהלים ברחבי הארץ "זכותון למפגין" שהוכן באגודה לזכויות האזרח, וכולל הסברים ומידע על התנאים בהם מותר להקים מאהל, מתי הפגנה מצריכה רישיון, מה צריך לדעת במקרה של מעצר ועוד.