הקבלנית מנואלה די-וורולי בככר: "אני יכולה לפתור את מצוקת כל המפגינים. הבירוקרטים של מנהל מקרקעי ישראל מעכבים 15 שנים בניית מאה דירות ברות השגה (שלושה חדרים) בלב ת"א על קרקע בה זכיתי במכרז בשנת 1996"

בין המפגינים שעמדו היום בכיכר הבימה בתל-אביב ומחו נגד מצוקת הדיור עמדה גם מפגינה אחת יוצאת דופן, הקבלנית מנואלה די-וורולי. מנואלה, שעלתה ארצה מאיטליה מתוך הגשמה ציונית, מוחה כנגד הסחבת הבירוקרטית של מינהל מקרקעי ישראל אשר מונעת ממנה להקים בניינים בני 100 דירות ברות השגה בלב תל-אביב למרות שזכתה במכרז להקמתו לפני 15 שנה.

די-וורולי הינה בעלים של חברת הנדל"ן די וורולי–סיאני הנדסה (1990) בע"מ. היא אינה טייקונית ולא מקושרת כמו קבלנים רבים. אשה צנועה שנולדה למשפחה של יזמי נדל"ן יהודיים מאיטליה. בשנת 1996 זכתה במכרז של מגרש השוכן מדרום לדרך קיבוץ גלויות בתל-אביב.

אחד מתנאי המכרז היה התחייבות כי הזוכה בו יפנה את הדיירים שפלשו לקרקע. די-וורולי העבירה למינהל סכום של 4 מליון ₪ כהתחייבות לביצוע הפינוי מכוח הסמכות שניתנה לה על ידי מנהל מקרקעי ישראל. הסכום צבר מאז רבית והצמדה ועלה ל 6.5 מליון ש"ח.

לאחר זכייתה של די-ווירולי במכרז וכנגד כל הגיון, העניק פקיד אחר במנהל מקרקעי ישראל לפולשים השוהים בשטח המיועד מעמד של 'חוכרים' – דבר שמונע מווירולי עד היום את הסמכות לפנותם, כדי שתוכל לבנות.

"מאותו רגע בו זכיתי במכרז ועד היום עושה רושם כי מדינת ישראל, באמצעות מינהל מקרקעי ישראל, עשתה ועודנה עושה הכל – גם אם לא התכוונה לכך בכוונת מכוון - כדי לקבור את המכרז הזה. כך עוברות 15 שנים של מסכת עינויים בירוקרטית מקוממת בעוד ממ"י ממשיך להפר באופן בוטה את תנאיו היסודיים ביותר של המכרז".

היום כאמור הגיעה די-וורולי לכיכר הבימה. "אני רוצה שכולם ידעו למה אין דירות במחיר סביר ועממי בתל-אביב. כנראה שאף גורם האמון על פתרון מצוקת הדיור אינו באמת מעוניין בכך או פועל לטובת מציאת פתרון שנמצא ממש מתחת לאף. מדובר בפקידים שמפילים את העט בשלוש וחצי ואותם לא מעניין כלום, גם כשטעויות שהם מבצעים פוגעות באיכות חייהם ובכספם של רבים. אני יכולה לפתור את מצוקתם של כל המפגינים בכיכר אבל המינהל לא מאפשר לי לממש את הבנייה כפי שתוארה במכרז.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS