בית המשפט קבע: מאהל המחאה של הבדואים שהוקם בבאר-שבע נגד תוכנית פראוור ימשיך לפעול כסדרו

כלים

בעקבות בקשה של האגודה לזכויות האזרח בשם מקימי מאהל המחאה, קבע היום בית משפט השלום בבאר-שבע שהמאהל יוכל לפעול עד ה-25.10, זאת לאחר שעיריית באר-שבע הוציאה אתמול צו הריסה למאהל. באגודה טענו שצו ההריסה נגוע בהפליה חמורה נגד מחאתם של התושבים הבדואים וניסיון להשתיקה.

אתמול בצהריים הופתעו חברי מאהל המחאה שהוקם לפני כשבועיים בבאר שבע, נגד אי ההכרה הנמשכת בכפרים הבדואים בנגב, לקבל צו הריסה מנהלי מטעם העירייה אשר מורה על הריסת המאהל תוך 24 שעות.

המאהל הוקם באישור המשטרה באזור בי"ח סורוקה בעיר, סמוך למאהלי מחאה אחרים שהוקמו במסגרת המחאה החברתית. יש לציין שמאהלי המחאה הסמוכים הפועלים כבר שלושה חודשים, לא קיבלו כל הודעת פינוי או צו הריסה מינהלי, והעירייה אף הודיעה כי היא תומכת ומעודדת אותם.

לדברי עו"ד נירה שלו מהאגודה לזכויות האזרח, "העובדה שעיריית באר- שבע לא התנגדה ולא הורתה על הריסתם או פינויים של מאהלי המחאה האחרים בעיר, מעלה את החשש הכבד שהבסיס היחיד להחלטתה להורות על הריסת המאהל שהוקם על ידי הבדואים, קשורה בתוכן המחאה ומסריה, וכל תכליתה היא מניעת מחאתם הלגיטימית והשתקתה. מדובר בהפליה חמורה מאוד ופגיעה בלתי סבירה בחופש ההפגנה שלהם".

לדברי איברהים אלוקילי, יו"ר המועצה האזורית של הכפרים הבלתי מוכרים בנגב וממקימי המאהל, "מצער לראות שאפילו כשמדובר במאהל מחאה שהוקם כחוק ובאישור המשטרה - אבל ע"י בדואים - עיריית באר שבע פועלת באופן אוטומטי ומוציאה 'צו הריסה'. לא ניתן לאף אחד להשתיק את מחאתנו הלגיטימית ונמשיך למחות על העוול המתמשך שנעשה לנו. "

בדיון דחוף שהתקיים היום בבית משפט השלום בבאר-שבע, בשבתו כבית משפט לעניינים מקומיים, בפני השופט איתי ברסלר-גונן, הושגה הסכמה בין הצדדים שקיבלה תוקף של פסק דין שמאהל המחאה יוכל לפעול עד 25.10 .