כלים

"היציע" – ארגון הגג של אוהדי הספורט בישראל מצטרף למערכה למען הצלת הכדורגל הישראלי, ומשיק את קמפיין "מחזירים את הכדורגל לעם". בשלב הראשון נשלחו מכתבים לשרת הספורט ולבעלי הקבוצות לצורך הבהרת עמדתם של האוהדים בנושאים הבוערים שעל הפרק, וקידום חוק השקיפות

אתמול (שישי), זמן קצר לפני אירוע האלימות המכוער במשחק הליגה הלאומית, התכנסו אנשי ארגון "היציע" במטרה לגבש תכנית פעולה אשר תתמוך בשינוי עמוק בצורת הניהול של הכדורגל הישראלי.

"פגישה זו הגיעה בתום שבועות רבים בהם נשברו בזה אחר זה כל שיאי האלימות, מתוך הכרה כי אנו בפתחה של תקופה קריטית אשר תכריע על עתידו של הענף." מספרים חברי ארגון האוהדים.

נציגי האוהדים מאמינים כי שינוי אמיתי באופן ניהולו של הכדורגל הישראלי יבוא אך ורק כתוצאה מגיבוש קואליציה רחבה, שלא תכלול רק את בעלי המועדונים, אלא גם את שני הגורמים בעלי האינטרס החשוב ביותר בהצלחת הענף – האוהדים והשחקנים. שני גורמים אלה אינם מיוצגים כמעט בכלל כיום בשולחן קבלת ההחלטות.

מאז החלו הדיבורים על מנהלת ליגה, או לכל הפחות שינוי מבני ומהותי במוסדות ההתאחדות, שורר ערפל רב באשר לעמדותיהם של בעלי הקבוצות בנושא. בנוסף, על שולחנה של שרת הספורט מונחת זה כבר זמן מה הצעת "חוק השקיפות", שמטרתה בניית האמון בין האוהדים למועדונים, מנהל תקין, והרתעת גורמים לא רצויים ממעורבות בכדורגל הישראלי.

בשלב הראשון של הקמפיין יתקיימו פגישות עם איגודי האוהדים, תיעשה פנייה לארגון השחקנים ע"מ שיירתם אף הוא למהלך. בעלי הקבוצות ושרת הספורט יתבקשו להביע את עמדתם בנוגע לנושאים הבוערים על סדר היום ולחוק השקיפות. מכתבים ברוח זו יישלחו כבר מחר בבוקר (א') לכל בעלי הקבוצות בליגת העל ובליגה הלאומית, וכן לשרת הספורט לימור לבנת.

"חשוב לציין כי הקמפיין לא יסתכם בכך. מטרתנו הסופית היא להחזיר את הכדורגל הישראלי לציבור ולשם כך בכוונתנו לנצל את כל המשאבים העומדים ברשותנו – ובראשם מאות אלפי האוהדים בישראל, על מנת לוודא כי הנושא לא יירד מסדר היום הציבורי. בין הפעולות שיינקטו: פנייה לארגוני אוהדים ומוסדות בינ"ל, פעולות מחאה מתואמות במגרשי ליגת העל (לכשזו תשוב לפעילות), הפגנות ועוד." אומרים בארגון "היציע".