ועדת הכספים של הכנסת קיימה דיון בתקציב הדו שנתי של משרד התחבורה. בדיון השתתף שר התחבורה ישראל כץ, מנכ"ל משרדו יעקב גנות ובכירים נוספים, ראש העיר בית שמש וסגניו. במהלך הדיון על התקציב, הוצגו לשר בעיות קשות מתחום התחבורה

כלים

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס ביקש את התייחסות השר אל נושא כביש 38 לבית שמש והעיכוב הבלתי נסבל בפיתוחו ואל בעיות רבות בתחום התחבורה הציבורית הנוגעות לציבור החרדי. "אדוני השר, אתה האדם הנכון במקום הנכון, אבל מה יהיה עם כביש 38 וכביש 10 המובילים לבית שמש? כיצד ייתכן, שעיר המאכלסת עשרות אלפי תושבים, תלויה בכביש גישה יחיד, חד מסלולי ומסוכן. הרשות הלאומית הגדירה את הכביש "כביש אדום". אבל ראוי לקרוא לו "כביש דמים". התאונות הקשות גובות מחיר עצום בנפש וברכוש, פרט לכך שכל תאונה ולו הקלה ביותר, סוגרת את הכביש ואת הגישה לעיר".

יצוין כי הרב מוזס כבר פנה מספר פעמים בעניין זה אל שר התחבורה, הן בכתב והן במליאת הכנסת, ודרש להציב את הכביש ביעדים הראשוניים של משרד התחבורה.

שר התחבורה השיב כי משרד התחבורה שריין תקציב לפיתוח הכביש אך לצערו חסמים בועדות התכנון של משרד הפנים מונעות את התכנון הסופי של תוואי הכביש. "לא ניתן להתחיל בהפקעות כל עוד התכנון לא מאושר סופית". אמר השר "אני הכנתי תקציב, אך השאר לא תלוי בי".

באשר לתחבורה הציבורית טען הרב מוזס כי "הציבור החרדי הוא המשתמש המשמעותי ביותר בתחבורה ציבורית. אנחנו מוצפים במכתבי תלונה על אי עמידה בזמנים ועל אוטובוסים צפופים. בנוסף לכך הקווים המובילים אל הכותל המערבי. לכותל מגיעים במשך השנה כ-8 מליון מתפללים. מסלול קו 2 המוביל אליו שונה ואינו עובר עוד בחזור מן הכותל דרך רח' עלי הכהן שהוא רחוב מרכזי בירושלים. שכונה שלימה נותקה מהאפשרות לחזור לבתיהם בדרך ישירה, כשבין תושביה נוסעים מבוגרים הנאלצים לטפס במעלה הרחוב כדי להגיע אל ביתם. הציבור סובל מהשינוי ולמרות הפניות הרבות בנושא משרד התחבורה מתעלם!. תדירות קו 3 הנוסע גם הוא עד הכותל אינה מספקת".

הרב מוזס הציע לשר לרדת לשטח ולראות במו עיניו את הליקויים. "אני מזמין את השר, בוא, הצטרף אלי במוצאי שבת אל הכותל, תעלה על האוטובוס יחד עם כולם ותראה באילו תנאים נוסעים".

מנכ"ל משרד התחבורה אמר בתגובה כי יורה למר דרור גנון סגן בכיר למנהל אגף בכיר תחבורה ציבורית להיפגש בהקדם עם הרב מוזס כדי לדון בנושא, וכי יבדוק אחת לאחת את התלונות המדוברות.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS