ח"כ איתן כבל הודיע היום כי הקים חזית חברתית רחבה בהתמודדותו לתפקיד יו"ר ההסתדרות. בין הסיעות השותפות: קדימה, מרצ, חד"ש עוצמה בראשות עמיר פרץ ואופק סיעת פורשי הליכוד. בעקבות ההסכם, הודיע ח"כ עמיר פרץ כי הוא מסיר את המועמדות שהציג לתפקיד יו"ר ההסתדרות. איתן כבל: "עופר עיני מעל בתפקידו בכך שהפך את ההסתדרות לגורם חסר משמעות עבור חמישה מתוך שישה עובדים ולכן אנחנו נחליף אותו. מדובר בבחירה בין העולם הישן לעולם החדש בשעה שהפערים החברתיים בישראל הם השניים במערב ההסתדרות נאלמה דום. אנחנו נבצע שינויים רחבים בהסתדרות ונחזיר אותה להיות הגוף הכלכלי חברתי החשוב בישראל"

מפלגות קדימה, מרצ, חד"ש, עוצמה בראשות עמיר פרץ, ואופק סיעת פורשי הליכוד בהסתדרות, הצטרפו לסיעת הבית החברתי בהנהגת איתן כבל להתמודדות משותפת לראשות ההסתדרות. במסגרת זו הסיר ח"כ עמיר פרץ את מועמדותו לתפקיד יו"ר ההסתדרות.

על פי ההסכם: "הצדדים הסכימו לפעול ביחד מתוך כוונה לקדם ערכים של צדק חברתי, סולידריות בין עובדים, הגנה על זכויות העובדות והעובדים, התנגדות להפרטה, שוויון חברתי, אזרחי, לאומי ומגדרי ולשלום".

כבל יציג בימים הקרובים מצע רעיוני אידיאולוגי שלם. "בנינו קואליציה חברתית שתחליף את עופר עיני בראשות ההסתדרות. בשנים האחרונות הופכת ההסתדרות ללא רלוונטית עבור רוב הציבור בישראל. בשעה שהפערים החברתיים הולכים וגדלים, וידו של ציבור העובדים אינה משגת שירותים בסיסיים, ההסתדרות נאלמת דום ואינה עושה דבר".

"מאז אושרה מועמדותי אני מרגיש סחף גדול של אנשים מכל הקשת הפוליטית שצמאים לראות הסתדרות אחרת. שיתוף הפעולה בין הסיעות בחזית החברתית החדשה הוא דבר טבעי שכן מדובר בקבוצה הגדולה שתמכה במחאה החברתית ומבינה כי ההסתדרות חייבת להיות היעד הפוליטי הראשון שלה".

כבל הוסיף: "מדובר בבחירה בין העולם הישן לעולם החדש שמדבר בשפה חדשה. אני משוכנע כי עם כל הכוחות החדשים שהצטרפו אליי נצליח להביא את העולם החדש אל תוך ההסתדרות ולהחזיר אותה להיות הגוף החברתי-כלכלי החשוב בישראל. ב-22 במאי תחזור ההסתדרות להיות הבית של ציבור העובדים במדינת ישראל".

אלי בן מנחם, יו"ר סיעת קדימה בהסתדרות: "סיעת 'קדימה' בהסתדרות תומכת במנהיג חברתי אמיתי, שידאג בראש ובראשונה לעובדים, לזוגות הצעירים ולאוכלוסיות המוחלשות בישראל. ח"כ איתן כבל הוכיח לאורך השנים את מחויבותו החברתית, כך שהחבירה אליו והתמיכה בו לראשות ההסתדרות, נעשו באופן טבעי".